تعمیرگاه ستفیکس
تحقیقات جدید نشان داد؛

واكسن كرونا بیش از ابتلای طبیعی مصونیت به وجود می آورد

واكسن كرونا بیش از ابتلای طبیعی مصونیت به وجود می آورد

تعمیرکار: هجده ماه پس از پیدایش ویروس کرونا و تولید واکسن برای مقابله با این ویروس پژوهشگران می گویند تزریق واکسن بیش از ابتلای طبیعی در مقابل ویروس مورد اشاره مصونیت به وجود می آورد.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، بررسی که دراین زمینه در دانشگاه آکسفورد انجام شده حاکیست که واکنش سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا به اندازه مصونیت ناشی از تزریق واکسن قدرتمند نیست.
برای جمع بندی دراین زمینه نزدیک به ۸۰ متخصص درمانی برای مدت شش ماه بر روی مبتلایان به ویروس کرونا تحقیق کردند و در نهایت از هوش مصنوعی برای تحلیل و بررسی وضعیت مصونیت بدن این افراد استفاده شد.
بر اساس بررسی مورد اشاره واکنش سیستم ایمنی بدن افراد مختلف در مقابل ویروس کرونا متفاوت می باشد و حتی شیوه تولید پادتن در بدن این افراد هم با یکدیگر فرق می کند. در بیشتر موارد ایمنی بدن شش ماه پس از ابتلاء به کرونا از بین می رود و افراد مستعد ابتلای باردیگر به این ویروس خواهند بود.
بر اساس بررسی مورد اشاره هر چه شدت این بیماری در بدن افراد بیشتر باشد، مصونیت بدنی افراد نیز در مقابل آن قدرتمندتر خواهد بود. البته در ۹۰ درصد از موارد بررسی شده افراد مبتلا شده به کرونا پس از شش ماه مصونیت خودرا از دست داده بودند.
مساله نگران کننده جدی عدم تولید آنتی بادی در بدن افراد در صورت ابتلاء به گونه های جدیدتر این ویروس می باشد. پس افرادی که قبلاً کرونا گرفته اند به آسانی می توانند باردیگر به گونه های جدیدتر آن مبتلا شوند.
اما تزریق واکسن شرایط پایداری را در مقابله با ویروس کرونا به وجود می آورد و به تولید یکدست آنتی بادی در بدن همه تزریق کنندگان منجر می شود. مقدار این آنتی بادی ده برابر مقدار آنتی بادی تولید شده در صورت ابتلاء به کروناست.


منبع:

1400/04/07
23:21:41
5.0 / 5
1098
تگهای خبر: هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار