تعمیرگاه ستفیکس

اقامت در هتل فضایی، رویایی در شرف تحقق

اقامت در هتل فضایی، رویایی در شرف تحقق

به گزارش تعمیرکار نمونه ی اولیه هتل فضایی ˮوویجرˮ با گرانش مصنوعی احیانا در سال ۲۰۲۳ به فضا پرتاب می شود.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت فضایی "اوربیتال اسمبلی" (Orbital Assembly) که یک شرکت ساخت و ساز فضایی است و توسط پیشکسوتان ناسا اداره می شود، در اطلاعیه ای مطبوعاتی در روز پنجشنبه ۲۴ ژوئن(۳ تیر) اعلام نمود موفق به ایجاد فناوری های لازم برای ساخت نخستین هتل فضایی شده اند.
این شرکت در راه اندازی رسمی تجهیزاتش در فونتانا(Fontana)، کالیفرنیا که مقرر است مرکز اصلی آن باشد به این موفقیت دست یافته و می خواهد تا پیش از سال ۲۰۳۰ تعطیلات فضایی را به واقعیت تبدیل کند.
شرکت "اوربیتال اسمبلی" که خودرا نخستین شرکت سازنده ی سازه ی فضایی در مقیاس بزرگ می داند درحال ساخت ربات هایی برای ارسال به فضاست تا هتل فضایی را بسازند.
هدف این شرکت ساخت یک هتل فضایی ایستگاه فضایی وویجر(Voyager) به شکل یک حلقه با قطر ۲۰۰ متر است که در مدار زمین بچرخد و جاذبه ای مشابه جاذبه ما را شبیه سازی کند.


این شرکت بتازگی از یکی از فناوری هایی که به آن در ساخت این سازه بزرگ در فضا کمک می نماید به نام ربات مونتاژ کننده ساختاری خرپا(Demonstrator Structural Truss Assembly Robot) رونمایی کرده است.
تیم آلاتور(Tim Alatorre)، مدیر ارشد این برنامه می گوید: ما درحال آماده سازی نخستین پرتاب خود هستیم که برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است.
هتل فضایی وویجر به شکلی طراحی شده است که مجلل و راحت باشد. این هتل دارای جاذبه مصنوعی خواهد بود که با چرخش آهسته این سازه ایجاد می شود.
"اوربیتال اسمبلی" می خواهد نمونه ی اولیه ربات مونتاژ کننده ساختاری خرپا('PSTAR') را تا سال ۲۰۲۳ به مدار بفرستد.
این ربات ۵۲ متر "خرپا" را بصورت دایره وار در فضا مونتاژ می کند تا نمونه ی اولیه هتل فضایی وویجر ساخته شود.
خرپا سازه ای فلزی با چهارچوبی مثلثی شکل است که برای ساخت پل و سازه های هوا فضا مورد استفاده قرار می گیرد.
درون این ساختار دایره ای چهار ماژول قرار خواهد گرفت. اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود شرکت "اوربیتال اسمبلی" توانسته برای نخستین بار جاذبه ای مصنوعی در فضا بوجود آورد.
این شرکت امیدوار است هتل فضایی وویجر تا سال ۲۰۲۷ به بهره برداری برسد. در آن زمان به قول این شرکت میهمانان به امکاناتی چون باشگاه ورزشی، رستوران، سالن کنسرت و نمایی از زمین دسترسی خواهند داشت.


به قول شرکت "اوربیتال اسمبلی" این هتل می تواند پذیرای ۴۰۰ میهمان باشد و آژانس های فضایی بین المللی هم می توانند آزمایش هایشان را در جاذبه ی مصنوعی به انجام برسانند.
این شرکت هزینه ی اقامت در هتل را مشخص نکرده است اما واضح است که قیمت آن ارزان نخواهد بود.1400/04/04
13:57:14
5.0 / 5
949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار