تعمیرگاه ستفیکس

یك هیات كنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

یك هیات كنیایی برای بازدید از زیرساخت فناورانه به ایران آمدند

به گزارش تعمیرکار یک هیات ۲۰ نفره از کنیا برای بازدید از زیرساخت‎ های فناورانه و توانمندی های علمی کشور به ایران آمدند تا فرصتی برای توسعه تعاملات دو جانبه فراهم گردد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهمن ماه سال ۹۹، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در راس یک هیات تجاری و فناور به کشور کنیا سفر کرد تا فضای همکاری مشترک فناورانه و تجاری میان دو کشور تقویت شود.
در این سفر ۳ روزه نمایندگان ۴۰ شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت کردند تا فضایی مشترک برای همکاریهای دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد.
از دیگر دستاوردهای این سفر، افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کشور کنیا بود. این مرکز در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه بوجود آمد تا فضایی باشد برای عرضه دستاوردها و توانمندی های علمی و فناورانه شرکتهای ایرانی در کنیا و قاره آفریقا.
در ادامه این سفر و تلاش دو کشور برای توسعه تعاملات دو جانبه، با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی ۲۰ نفره از فعالان اقتصادی مطرح کنیا در حوزه صنایع کشاورزی و مواد غذایی میهمان ایران شدند تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی و ایجاد زمینه تبادل محصولات دانش بنیان میان ۲ کشور فراهم گردد.
برنامه سفر ۷ روزه این هیات، شامل جلسات و بازدیدهای مختلف با بخش های مختلف دولتی و خصوصی بخصوص شرکتهای دانش بنیان به منظور مذاکره در مورد فرصت های سرمایه گذاری و تبادل تجاری در زمینه ماشین آلات و محصولات کشاورزی و تجارت متقابل، با همتایان ایرانی است.


منبع:

1400/03/23
22:41:15
5.0 / 5
1094
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار