تعمیرگاه ستفیکس

همكاری یك میلیارد دلاری بیل گیتس و وارن بافت

همكاری یك میلیارد دلاری بیل گیتس و وارن بافت

تعمیرکار همکاری یک میلیارد دلاری بیل گیتس و وارن بافت


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت رآکتور هسته ای پیشرفته "بیل گیتس" موسوم به "ترا پاور"(TerraPower) و شرکت "پاسیفیکورپ"(PacifiCorp) متعلق به "وارن بافت" بتازگی اعلام نمودند که ایالت "وایومینگ" را انتخاب نموده اند تا پروژه رآکتور هسته ای پیشرفته نسل جدید خود موسوم به "ناتریوم"(Natrium) را در آن راه اندازی کنند.
به گزارش رویترز، این رآکتورهای هسته ای پیشرفته کوچک و ماژولار با سوخت های متفاوتی نسبت به رآکتورهای سنتی کار می کنند و امید است که آنها ضمن کمک به منابع انرژی متناوب مانند باد و نور خورشید، به کاهش انتشار کربن نیز کمک کنند.
همانطور که "کریس لوزک" رییس و مدیرعامل "ترا پاور" می گوید: فناوری "ناتریوم" برای حل چالشی پیش بینی شده است که شرکت های بزرگ با افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه انرژی، ضمن دستیابی به اهداف کربن زدایی و کاهش آلاینده ها با آن روبرو می شوند.
مکان دقیق نیروگاه نمایش رآکتور "ناتریوم" هنوز قطعی نشده است، اما انتظار می رود که دست اندرکاران تا آخر سال مکان دقیق را پیدا کنند.
"مارک گوردون" فرماندار ایالت "وایومینگ" اظهار داشت: بسیار خوشحالم که می بینم "وایومینگ" را برای این طرح آزمایشی انتخاب نموده اند، برای اینکه ایالت عالی ما مکان مناسبی برای این نوع امکانات نوآورانه است و نیروی کار مجرب ما مشتاقانه منتظر مشاغلی است که این پروژه برای ما فراهم خواهدنمود.
سیستم "ناتریوم" نخستین بار سال قبل توسط "بیل گیتس" اعلام گردید. پروژه نمایشی "ناتریوم" دارای یک رآکتور سریع خنک شونده سدیمی 345 مگاواتی با سیستم ذخیره انرژی مبتنی بر نمک مذاب است. این فناوری ذخیره سازی دارای انرژی کافی برای توانایی تامین انرژی معادل 400 هزار خانه خواهد بود.
شرکت های "ترا پاور" و "پاسیفیکورپ" می گویند این نوآوری، نیروگاه "ناتریوم" را قادر می سازد تا به آسانی با منابع تجدیدپذیر ادغام شود و با سرعت بیشتری به کاهش انتشار کربن همراه با صرفه اقتصادی کمک نماید. همین طور سادگی، ماژولار بودن و کوچک تر بودن این نیروگاه به مفهوم هزینه های ساخت کمتر آنست.
علاوه بر اینها، همانطور که "گوردون" ذکر کرد، ساخت و بهره برداری از نیروگاه "ناتریوم" در این ایالت صدها شغل برای شهروندان فراهم می آورد و به کاهش انتشار کلی کربن در "وایومینگ" نیز کمک می نماید.
سال قبل وزارت انرژی ایالات متحده 80 میلیون دلار به شرکت "ترا پاور" برای تحقق فناوری "ناتریوم" اعطا کرد. حالا مراحل بعدی این پروژه، ارزیابی بیشتر آن، آموزش و اطلاع رسانی و همین طور ستاندن تأییدیه های نظارتی ایالتی و فدرال است.1400/03/15
15:33:10
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار