تعمیرگاه ستفیکس

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق افتتاح شد

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق افتتاح شد

تعمیرکار: صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز بمنظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، در امتداد ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که بمنظور ارائه انواع خدمات مالی به اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد می شوند، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز بمنظور ارائه خدمات مالی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.
شرکت های خلاق و زیست بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای مالی نیاز دارند که بصورت تخصصی به نیازهای مالی اینطور از شرکتها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این عرصه شمرده می شود.
یکی از اهداف و ماموریت های صندوق، پشتیبانی از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق برمبنای اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.
این صندوق همین طور از افزایش سهم تولیدات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می کند.
افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در تولید محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و هدایت سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات مالی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، نیز بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می دهد.
صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و کمک به گسترش زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و کارهای زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، تلاش دارد تا زیستبوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.
این صندق به شرکت های خلاق و نوآور خدمات اعتباری و مالی می دهد. همین طور برای آنها ضمانت نامه صادر می کند.
تامین مالی، ارائه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق است.


منبع:

1400/03/09
20:55:36
5.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار