تعمیرگاه ستفیکس

درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای استارلینك !

درختان، معضلی برای اینترنت ماهواره ای استارلینك !

به گزارش تعمیرکار اینترنت فضایی ایلان ماسک به یک مشکل غیرمعمول برخورده است: درختان!


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، مشترکین سرویس اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس که از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ در عرض های جغرافیایی بالای خط استوا مثل سیاتل وارد فاز بتا شده است به مشکلاتی برخورد کرده اند.
یکی از مشترکین در سایت ردیت(reddit) نوشت: ما می خواهیم از اینترنت استارلینک استفاده نمائیم اما آسمان محل زندگی ما با درختانی به طول ۴۰فوت(۱۲ متر) پوشانده شده است آیا امکان استفاده از استارلینک در این مکان هست؟
مشترک دیگری مشکل مشابهی را گزارش کرد و پرسید آیا می توان از کوه ها برای قرار دادن آنتن استارلینک بهره برد تا شش تا 10 فوت(۲ تا ۳ متر) بالاتر از درختان قرار بگیرد.
فرد دیگری برای حل این مشکل از یک سه پایه بر روی سقف خانه بهره برد.


جهت راه اندازی اینترنت استارلینک مشترکین باید یک دیش ماهواره به قیمت ۴۳۹ پوند خریداری کنند و ماهانه مبلغ ۸۴ پوند بپردازند. آنها همین طور نیازمند برقراری ارتباط مستقیم بین ماهواره و دیش هستند این بدان معناست که ساختمان های اطراف، درختان و سایر موانع می توانند برای این سرویس اینترنتی چالش برانگیز باشند.


در سایت استارلینک نوشته شده است که اگر می توانستیم ارتباط میان ماهواره و دیش را مشاهده نماییم مانند یک پرتو نور بود که این دو را به یکدیگر وصل می کند و با حرکت ماهواره این پرتو نیز جابه جا می شود. موانعی که در بخش های پایین تر قرار دارند بیشتر ایجاد مشکل می کنند برای اینکه ماهواره ها بیشتر در این مناطق مستقر هستند. بهترین راهنمایی که می توانیم در اختیارتان قرار دهیم این است که "استارلینک" خودرا در بالاترین مکان ممکن نصب کنید جایی که بی خطر است و آسمان بطور واضحی مشخص است. استارلینک اشاره کرد: وجود حتی "یک درخت" نیز می تواند موجب ایجاد اختلال در سرویس اینترنت شود.


"استارلینک" اپلیکیشنی نیز برای کاربران فراهم نموده تا موانع موجود را بررسی نمایند.
به قول مارک جکسون(Mark Jackson) سردبیر وب سایت ISPreview که به بررسی خدمات اینترنت در انگلستان می پردازد، استارلینک که هنوز در مرحله ی آزمایشی بتا قرار دارد و مقرر است با ارسال ماهواره های بیشتر سیستمش را بهبود بخشد جهت استفاده در محیط های شهری طراحی نشده است برای اینکه ساختمان ها می توانند در آن ایجاد اختلال کنند. اما در مناطق روستایی نیز مشکل بزرگ تری وجود دارد و آن درختان هستند. تعدادی از افراد ممکنست بتوانند آنرا روی سقف نصب کنند بااینکه سوالاتی در مورد مقاومت این دیش در مقابل وزش باد مطرح می شود و ممکنست نیاز باشد هنگام طوفان آنرا از روی سقف بردارید.
وی ادامه داد: تنها زمان مشخص می کند که آیا این مشکلات قابل حل هستند یا خیر. چالش بزرگ تر به سوددهی رساندن این سرویس در کنار لطمه نرساندن به علم نجوم است.
با این وجود برای خیلی از مشترکین اینترنت استارلینک گزینه ی خوبی در مقابل اینترنت سنتی است.
منبع:

1400/03/08
23:21:36
5.0 / 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار