تعمیرگاه ستفیکس

مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد

مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد

شریدر راماس وامی مدیر سابق واحد تبلیغات و پیام های بازرگانی گوگل که شرکتی به نام نیوا را تأسیس کرده از طریق اندازی یک موتور جستجوی فاقد تبلیغات اطلاع داده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از سی ان بی سی، وی می خواهد کاربران را از دست گوگل و پیام های تبلیغاتی هدفمند آن که با بررسی و جاسوسی از عادات وبگردی کاربران نمایش داده می شوند، رها کند.
وی اخطار داده اتکای بیش از اندازه گوگل به تبلیغات هدفمند کیفیت موتور جستجوی این شرکت را کاهش داده و هزینه های زیادی را به کاربران گوگل تحمیل کرده است.
راماس وامی در این مورد گفته است: من شخصاً فکر نمی کنم که محصولات مجانی پشتیبانی شده با نمایش تبلیغات در بلند مدت برای مشتریان و برای مردم آمریکا خوب باشند. چونکه برای امثال گوگل خیلی سخت است که به آنچه من و شما، بعنوان کاربر و بعنوان مشتری این محصولات می خواهیم، وفادار بمانند.
وی که ۱۷ سال در گوگل کار کرده، ۷۷.۵ میلیون دلار بودجه جهت راه اندازی موتور جستجوی غیر متکی به تبلیغات کنار گذاشته و اعتقاد دارد باید با فشار بر گوگل برای کاستن از رفتارهای انحصارطلبانه محیط مناسبی برای سایر کسب و کارها فراهم نمود. او زمان دقیق راه اندازی موتور جستجوی نیوا را اعلام نکرده است.


منبع:

1400/02/27
18:31:17
5.0 / 5
1045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار