تعمیرگاه ستفیکس
براساس پیش نویس قانون جدید ؛

شركتهای فناوری خارجی ملزم به تاسیس دفتر در روسیه می شوند

شركتهای فناوری خارجی ملزم به تاسیس دفتر در روسیه می شوند

تعمیرکار: روسیه پیش نویس قانونی تهیه کرده که طبق آن شرکتهای فناوری بزرگ خارجی باید دفاتری در این کشور افتتاح کنند و در غیر این صورت نمی توانند سرویسهای خویش را تبلیغ کنند یا میزبان آگهی باشند.به گزارش تعمیرکار به نقل از رویترز، برپایه پیش نویس یک قانون جدید در روسیه، شرکتهای فناوری خارجی ملزم می شوند دفاتری در روسیه افتتاح کنند و در صورت تخلف با جریمه هایی نظیر ممنوعیت تبلیغاتی روبرو می شوند.
رئیس کمیته سیاستگذاری اطلاعات و فناوری دومای روسیه اعلام نمود پیش نویس این قانون برای مقابله با سواستفاده شرکت ها از موقعیت انحصاری شان در بازار و گسترش محتوای ممنوع در روسیه بزودی عرضه می شود.
الکساندر خینشتین در کانال تلگرامی خود نوشت: پیش نویس قانون ما، مالکان منابع اطلاعاتی بزرگ که روزانه بیشتر از ۵۰۰ هزار بازدیدکننده در روسیه دارند را ملزم می کند دفاتری رسمی در این کشور افتتاح کنند. این دفاتر نماینده منافع و پاسخگوی فعالیتهای شرکتهای مربوط است.
شرکت هایی که در انجام این امر شکست بخورند اجازه تبلیغ سرویس هایشان یا میزبانی آگهی در پلت فرم هایشان را نخواهند داشت. همینطور امکان دارد از جمع آوری پرداخت یا اطلاعات شخصی کاربران منع شوند.
به گفته مقامات مجموعه ای بیشتر از ۶۰ اقدام در دولت تحت بررسی است.
خینشتین در اینباره اضافه کرد: تمام این اقدامات به منافع کاربران روسی خسارت نمی رساند بلکه انگیزش اقتصادی برای شرکتهای فناوری فراهم می آورد تا قوانین کشور را رعایت نمایند.
روسیه تصمیم دارد کنترل خود بر اینترنت را گسترش دهد و از اتکای خود به شرکت ها و کشورهای خارجی بکاهد.
چندی قبل این کشور اعلام نمود توئیتر در حذف محتوای غیرقانونی شکست خورده و در نتیجه پهنای باند آن کاهش پیدا کرد.


منبع:

1400/02/24
12:59:56
5.0 / 5
1082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار