تعمیرگاه ستفیکس
ایده هایپرلوپ به اجرا نزدیك می شود

تصاویری جدید از حمل و نقل آینده!

تصاویری جدید از حمل و نقل آینده!

تعمیرکار: تصاویر جدیدی از تاسیسات ˮویرجین هایپرلوپˮ بتازگی انتشار یافته است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، هایپرلوپ قطاری است که می تواند با سرعت ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت درون لوله های خلاء حرکت نماید. ویرجین هایپرلوپ(Virgin Hyperloop) یکی از شرکت هایی است که این پروژه ی بلندپروازانه را پیش می برد و بتازگی به خبرگزاری رویترز اجازه داده تا از محل انجام آزمایشاتش در نزدیکی لاس وگاس دیدن کنند.
در تصاویر انتشار یافته از این تاسیسات، لوله های سفید آهنی با طول ۵۰۰ متر دیده می شوند که خارج از شهر در صحرای نوادا قرار دارند.


جاش گیگل(Josh Giegel) بنیانگذار این شرکت و همکارش سارا لوچان(Sara Luchian) در ماه نوامبر سفری با هایپرلوپ انجام دادند. گیگل می گوید: هنگام حرکت احساسی مشابه برخاستن هواپیما تجربه خواهید کرد و هیچ تلاطمی در طول سفر احساس نخواهید کرد.
در این سیستم از نیروی محرکه ی مغناطیسی استفاده می شود که فشار کمی مشابه شرایط خلاء درون لوله ها به وجود می آورد.


واگن هایی که درون شبکه ی لوله ها قرار دارند می توانند ۲۸ مسافر را در خود جای دهند و برای سفرهای کوتاه و طولانی مدت طراحی شده اند.
سفر با هایپرلوپ از نیویورک به واشنگتن تنها ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید که دو برابر سریع تر از سفر با هواپیماهای جت تجاری است و از سریع ترین قطارها نیز چهار برابر پر سرعت تر است.
در صورتیکه این سیستم هنوز در مراحل اولیه قرار دارد گیگل پیش بینی می کند که در سال ۲۰۲۷ بتوان استفاده تجاری از آنرا شروع کرد. این شرکت قبل از این اعلام نموده بود که تا سال ۲۰۲۵ بر روی ایمنی سیستم کار خواهدنمود و در سال ۲۰۳۰ آنرا عملیاتی می کند.
ایده ساخت این سیستم در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ به ذهن رابرت گودارد(Robert Goddard)، دانشمند موشک رسید و در سال ۲۰۱۳ ایلان ماسک به این ایده علاقمند شد. گیگل که قبل از این در شرکت اسپیس ایکس کار می کرد شرکت ویرجین هایپرلوپ را تاسیس کرد.


به قول گیگل در آن زمان باتری ها، لوازم الکترونیکی و برخی سنسورهای مورد نیاز آماده نبودند اما این فناوری در حال پیشرفت است.
ویرجین هایپرلوپ می خواهد نخستین هایپرلوپ ها را در هند که سیستم حمل و نقل آن اشباع شده و عربستان سعودی که زیرساخت های مناسبی ندارد بنا کند.
واگن های آن اواخر تابستان در نمایشگاه "آیندگان"(FUTURES) در موزه ی صنایع و هنرهای تاریخی استیمسونیان به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
در اوایل سال جاری ویرجین هایپرلوپ تصاویری انتزاعی از این سیستم منتشر نمود. ویرجین تنها شرکتی نیست که روی این فناوری کار می کند. در ماه مارس شرکت فناوری های حمل و نقل هایپرلوپ طرح هایی از هایپرلوپ در مقیاس کامل منتشر نمود و نمونه ی اولیه آن در ابوظبی ساخته خواهد شد و اگر نتایج خوب باشد این شرکت می خواهد تا سال ۲۰۲۸ هایپرلوپی در ایالات متحده آمریکا راه اندازی کند.
منبع:

1400/02/18
22:59:51
5.0 / 5
1089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار