تعمیرگاه ستفیکس

اولین برج مراقبت دیجیتالی جهان در فرودگاه لندن فعال شد

اولین برج مراقبت دیجیتالی جهان در فرودگاه لندن فعال شد

تعمیرکار: فرودگاه لندن برای اولین بار در جهان با بهره گیری از یک برج مراقبت دیجیتالی با 16 دوربین، ترافیک هوایی را ازراه دور کنترل می کند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از دیلی میل، احتمالاً لندن اولین شهر در جهان خواهد بود که فرودگاه اصلی آن از شر برج مراقبت پرواز خلاص می شود و برجی حامل از دوربین هایی با وضوح بالا جایگزین آن کرده است. برج جدید با ارتفاع ۵۰ متر مجهز به ۱۶ دوربین HD است که چشم اندازی ۳۶۰ درجه از میدان هوایی فراهم و تصاویر فیلمبرداری شده را به مقر کنترلی در فاصله ۹۰ مایلی (واقع در دهکده ای در همپشایر) ارسال می کنند.
اپراتورهای کنترل ترافیک هوایی با بهره گیری از ویدیوها ترفیک را سازماندهی می کنند. تصمیم برای کنترل ترافیک هوایی ازراه دور بعد از اختتام یک دوره آزمایشی ۲ ساله گرفته شده است. دوربین ها و سنسورهای روی برج مراقبت جدید می توانند زوم کنند و برحسب درخواست ویدئو زنده را به مقر کنترل ترافیک پرواز در سوانسیک بفرستند. در این مقر کنترل ترافیک، ویدئو زنده، صوت و اطلاعات راداری روی ۱۴ نمایشگر پخش می شوند. سه شبکه فیبر نوری برج مراقبت لندن را به مقر کنترل در همپشایر متصل و خدمات پشتیبانی را فراهم می کنند. این درحالی است که بطور سنتی اپراتورهای کنترل پرواز از برج مراقبت بر فرودگاه نظارت می کنند.


منبع:

1400/02/11
16:18:12
5.0 / 5
980
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار