تعمیرگاه ستفیکس
مشاور معاونت علمی رئیس جمهور عنوان كرد؛

امكان صادرات محصولات حوزه فناوریهای نرم با خانه های خلاق

امكان صادرات محصولات حوزه فناوریهای نرم با خانه های خلاق

تعمیرکار: مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: محصولات حوزه فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی می توانند بواسطه خانه های خلاق با کسب استانداردهای لازم در راه تولید قرار بگیرند و حتی قابلیت صادرات داشته باشند.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، پرویز کرمی امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه پشتیبانی از ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری «رسانه مهر» که در محل سالن اجتماعات خبرگزاری مهر انجام شد با اعلان اینکه رسانه امید و امیدآفرینی در جامعه را ترویج می دهد، اظهار داشت: خانه های خلاق و نوآوری کار جدیدی است که معاونت علمی و فناوری طی یک سال اخیر اجرائی می کند.
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق با اشاره به هدف ایجاد خانه های خلاق اضافه کرد: هم اکنون مزیت های زیادی بین نیروهای متخصص کشور در حوزه های مختلف وجود دارد و امکان اینکه همه شرکتها عنوان دانش بنیانی بگیرند وجود ندارد برای اینکه برای دانش بنیان شدن باید فناوری محصول یا خدمت از یک پیچیدگی غیر قابل کپی برخوردار باشد که خیلی از طرح ها به این علت رد می شوند. بدین جهت پیشنهادی به معاون علمی و فناوری ارائه کردیم که شکل گیری زیست بوم جدید توسعه صنایع خلاق و راه اندازی خانه های خلاق در کنار زیست بوم دانش بنیان بود.
وی اظهار داشت: به سبب اینکه مزیت های جغرافیایی در سراسر کشور وجود دارد در صدد برآمدیم تا خانه های خلاق را در هر استان راه اندازی نماییم. هم اکنون هم خیلی از استانها حداقل یک خانه خلاق دارند و در بعضی نیز دو الی ۳ خانه خلاق به راه افتاده است.
وی با تاکید بر اینکه خانه های خلاق در ارزش آفرینی و اشتغال زایی کمک کننده اند، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری نگاه ویژه ای به سازمان تبلیغات دارد و در صدد برآمد که در امتداد اجرای ماموریت ها و رسیدن به اهداف سازمان کمک نماید.
وی با اشاره به همکاریهای معاونت علمی با سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ما در ابتدا با تبیان وارد کار شدیم و خانه خلاق تبیان را سال قبل راه اندازی کردیم و سپس کار خوبی با حوزه هنری سازمان تبلیغات داشتیم و آن هم خانه نوآوری بهارستان بود که طی ماه های آتی در نزدیکی مجلس شورای اسلامی این خانه ویژه را در حوزه فناوری های نرم راه اندازی خواهیم کرد.
کرمی اشاره کرد: رسانه مهر توانمندی بالایی دارد که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت کند و ما به دنبال استفاده از ظرفیت های این رسانه نیز هستیم.
وی درباب خانه های خلاق اظهار داشت: راه اندازی خانه های خلاق به ایده یابی، ایده سازی، جذب و جلب ایده ها کمک می نماید و در این خانه ها مشاوران، حمایت گران و سرمایه گذاران به همراه اعضای هیأت علمی حضور دارند که ایده پردازان را هدایت می کنند.
به گفته دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، بواسطه خانه های خلاق، محصولاتی با استانداردهای لازم به درستی در راه تولید قرار می گیرند و حتی قابلیت صادراتی دارند که می توانیم آنها را به جامعه جهانی معرفی نماییم.

1400/02/09
20:44:26
5.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار