تعمیرگاه ستفیکس
رئیس انستیتوپاستور ایران:

واكسن تولید مشترك ایران و كوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد

واكسن تولید مشترك ایران و كوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد

رئیس انستیتوپاستور ایران اظهار داشت: واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد و در صورت دستور وزارت بهداشت وارد بازار خواهد شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، علیرضا بیگلری بامداد دوشنبه در بیست و سومین آئین پویش ره سلامت و مراسم شروع فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با اعلان اینکه انستیتوپاستور ایران نام آشنای همه مردم ایران است، گفت: این مؤسسه همیشه در بحران های سلامت همراه مردم بوده است.
وی با اعلان اینکه با شروع شیوع ویروس کرونا انستیتوپاستور ایران کار تشخیص را شروع کرد، اظهار داشت: امروز در روند تشخیص در دورترین نقاط بیش از ۴۰۰ آزمایشگاه داریم که سخت ترین آزمایش ها را انجام می دهند.
ارائه ۶ طرح ویژه به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای تولید واکسن کرونا
رئیس انستیتوپاستور ایران با اعلان اینکه تولید کیت های بومی را در دستور کار قرار دادیم و بعد از رسیدن به تولید انبوه در امتداد صادرات کیت نیز اقدام کردیم، افزود: همه کشورها به توانایی انستیتوپاستور ایران اذعان داشتند و این حرکت جهادی منجر به طراحی ۶ طرح ویژه برای تولید واکسن کرونا و ارائه آن به معاونت فناوری و علمی رئیس جمهوری شد.
وی با اعلان اینکه تابستان سال قبل شرکت در همکاری مشترک با متخصصان خارجی را در دستور کار قرار دادیم، افزود: همه شرکتها را مورد بررسی قرار دادیم و کوبا را برای این امر انتخاب کردیم.
استفاده از قطعات مختلف ویروس کرونا در واکسن تولید مشترک کوبا و ایران
بیگلری با اعلان اینکه این واکسن قطعات مختلف ویروس کرونا را بر روی واکسن کزار سوار کرده ایم، افزود: این واکسن می تواند با چند ویروس جهش یافته روبرو شود.
وی اظهار داشت: این واکسن «یادآور» دارد و این خاصیت منحصر به فرد واکسن تولید مشترک ایران و کوبا است.
رئیس انستیتوپاستور ایران با اعلان اینکه تک دُز این واکسن می تواند برای افرادی که قبلاً کرونا گرفته اند کافی باشد، اظهار داشت: این واکسن تنها واکسنی است که مکمل یادآور داشته و حتی فایرز اخیراً به فکر تولید یادآور افتاده است.
وی با اعلان اینکه این واکسن سمی دارد که آنتی ژن ها را به پروتئین حامل وصل می کند و این امر نیز خاصیت خاص این واکسن است.
بیگلری با اعلان اینکه انستیتوپاستور ایران اهتمام دارد با پیشینه ۱۰۰ ساله واکسن کرونا را به تولید انبوه برساند، افزود: فازهای یک و دودر کوبا نشان داد که این واکسن عوارض بسیار کمی دارد.
۲۴ هزار نفر در فاز سوم واکسینه می شوند
وی افزود: در کل کشور ۲۴ هزار نفر در فاز سوم با این واکسن واکسینه می شوند و سهم استان اصفهان سه هزار دُز واکسن است.
رئیس انستیتوپاستور ایران با اعلان اینکه خرداد ماه تولید انبوه را انجام می دهیم، افزود: این واکسن با دستور وزارت بهداشت وارد بازار خواهد شد.
وی با اعلان اینکه کرونا نشان داد تولید واکسن وظیفه حاکمیتی است، اظهار داشت: نگاه به خارج از مرزها دراین زمینه اشتباهی محض است.
بیگلری با اعلان اینکه طی یک سال اخیر در زمینه تولید واکسن ۲۰ سال پیشرفت داشتیم، اظهار داشت: این بحران ما را تحریک کرد تا پیشرفت نماییم و این تهدید را به فرصت تبدیل نماییم.


منبع:

1400/02/06
13:48:42
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: تشخیص , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار