تعمیرگاه ستفیکس

درمان موثر سرطان سینه با كمك استروژن

درمان موثر سرطان سینه با كمك استروژن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، قابلیت درمان با استروژن و تاثیر آن بر سرطان سینه را ارزیابی کردند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از مجله Oncogene، پژوهشگران آمریکایی امیدوارند که درمان با استروژن را به یک گزینه درمانی قابل دستیابی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه تبدیل کنند.
درمان های ضد استروژن که سیگنال های رشد گیرنده های استروژن در تومورها را مسدود می کنند، درمان های موثری برای سرطان سینه هستند اما تومورهای پستان با گذشت زمان در مقابل درمان های ضد استروژن مقاوم می شوند.
پژوهشگران دریافتند که گردش درمان استروژن و ضد استروژن در یک زمان خاص می تواند زمان عود کردن تومور را بصورت شایان توجهی افزایش دهد.
رویکرد غیرمتعارف این گروه پژوهشی بواسطه درمان کوتاه مدت با استروژن قبل از مقاومت در مقابل درمان با ضد استروژن و سپس، بازگشت به یک استاندارد تر ضد استروژن می تواند پیامدهایی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه به همراه داشته باشد.
"نیکول ترافاژن"(Nicole Traphagen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: تومورهایی که در ابتدا نسبت به درمان با استروژن واکنش نشان می دهند، نهایتا با کاهش میزان گیرنده های استروژن در سلول های تومور، مقاومتی را نسبت به آن ایجاد می کنند. یافته های این پژوهش نشان می دهند که درمان با استروژن می تواند تومورهای بیماران را نسبت به درمان های ضد استروژن حساس کند؛ حتی اگر این تومورها پیش تر مقاومت در مقابل درمان های ضد استروژن را به دست آورده باشند.
میلر و ترافاژن، خاصیت های مولکولی سلول های پستان را که نسبت به درمان با استروژن واکنش نشان می دهند، مورد بررسی قرار دادند. هدف آنها این است که اطلاعات به دست آمده را برای پیش بینی و انتخاب بیمارانی به کار بگیرند که ممکنست نسبت به درمان با استروژن واکنش نشان دهند. این اطلاعات می تواند آنها را از ترکیبات جدید دارویی برای بهینه سازی اثرات ضد سرطانی درمان با استروژن آگاه کند.1400/02/05
13:21:56
5.0 / 5
1269
تگهای خبر: استاندارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار