تعمیرگاه ستفیکس

19 هزار دستگاه آزمایشگاهی به اشتراك گذاشته شد

19 هزار دستگاه آزمایشگاهی به اشتراك گذاشته شد

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اعلام نمود هم اکنون حدود ۱۹ هزار دستگاه آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اعلام نمود به واسطه این شبکه ۱۹ هزار دستگاه آزمایشگاهی مانند تجهیزات عمومی و پایه آزمایشگاهی و همینطور دستگاههای تخصصی و پیشرفته به اشتراک گذاشته شد.
این تجهیزات و دستگاه ها در حوزه های متنوعی مانند زیست فناوری، فناوری نانو، علوم شناختی، علوم و صنایع دریایی، هوایی، فضایی، ریلی، صنایع دستی، سلول های بنیادی، نفت، انرژی و نیرو، برق و الکترونیک، معدن، مواد، پلیمر، کشاورزی، مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و غیره، کاربرد دارند و خدمات آزمایشگاهی را به پژوهشگران و صنایع کشور عرضه می کنند.
این دستگاه ها شامل تجهیزاتی مانند «آسیاب گلوله ای سیاره ای»، «آون چرخشی»، «اتاقک دما و رطوبت ثابت»، «اتاقک رشد»، «اتاقک مواجهه تنفسی حیوانات آزمایشگاهی» و همینطور «میکروسکوپ های الکترونی»، «طیف سنج های جرمی پیشرفته»، «تجهیزات نقشه برداری مغز»، «تجهیزات آزمون خودرو» و غیره می شود. دستگاه هایی که تاثیر مستقیمی در افزایش کیفیت پژوهش های آزمایشگاهی در کشور دارند.


منبع:

1400/01/31
21:07:51
5.0 / 5
1298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار