تعمیرگاه ستفیکس

نگاهی به سیستم پیشرفته هایپرلوپ

نگاهی به سیستم پیشرفته هایپرلوپ

شرکت فناوری حمل و نقل هایپرلوپ (HTT) از نخستین سیستم هایپرلوپ در مقیاس کامل که خواهد توانست فقط در 35 دقیقه با سرعت حداکثر 750 مایل در ساعت مسافران را از شیکاگو به کلیولند ببرد، رونمایی نمود.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت فناوری حمل و نقل هایپرلوپ بتازگی ویدئویی را منتشر نمود و در آن طرح سیستم هایپرلوپ در مقیاس کامل را نشان داد. این شرکت در حال کار بر روی یک سیستم هایپرلوپ است که کلیولند، اوهایو و شیکاگو، ایلینوی را به هم متصل خواهدنمود. نمونه اولیه این سیستم تجاری در ابوظبی در حال ساخت است. اگر آزمایشات به خوبی پیش رود، شرکت مذکور ساخت و ساز آن در ایالات متحده را در سال ۲۰۲۳ شروع خواهدنمود و در سال ۲۰۲۸ نیز برای اولین بار از آن استفاده خواهد شد. غلاف ها و سیستم با بهره گیری از "ویبرانیوم" (vibranium) تولید شده است که بگفته شرکت "امن ترین ماده روی زمین" است. ویبرانیوم عنصری خیالی است که از آن در کتاب های کمیک مارول نامبرده شده است.


بنابر گفته شرکت فناوری حمل و نقل هایپرلوپ این غلاف ها روزانه قادر به حمل ۱۶۴ هزار مسافر خواهند بود. این شرکت در سال ۲۰۱۳ با هدف حل مشکلات حمل و نقل همچون ترافیک و آلودگی تاسیس شد. پژوهشگران این شرکت از انرژی های تجدیدپذیر برای تامین نیرو در سیستم استفاده می نمایند. برآوردهای حاصل از مطالعه Hyperloop Great Lakes نشان میدهد سیستم هایپرلوپ با اتصال شیکاگو، کلیولند و پیتسبورگ بطور بالقوه موجب کاهش ۱۴۳ میلیون تن انتشار کربن دی اکسید در منطقه می شود.


"آندرس در لئون" (Andres De Leon) مدیر عامل شرکت فناوری حمل و نقل هایپرلوپ اظهار داشت: سیستم فناوری حمل و نقل هایپرلوپ ذاتاً پایدار و آلایندگی آن صفر است. ما در توسعه یک فناوری سریع تر، ایمن تر و بمراتب تمیزتر از روش های حمل و نقل موجود پیشگام هستیم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/01/12
13:56:50
5.0 / 5
1161
تگهای خبر: دانلود , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار