تعمیرگاه ستفیکس
در سنگاپور صورت گرفت؛

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

بانکی در سنگاپور برای تأیید هویت دقیق مشتریان خود در زمان استفاده از دستگاههای خودپرداز به استفاده از سیستم شناسایی چهره روی آورده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از زد دی نت، سیستم شناسایی چهره بانک او سی بی سی بر روی هشت دستگاه خودپرداز در سرتاسر سنگاپور نصب شده تا احتیاج به استفاده از کارت های فیزیکی برای انجام تبادلات بانکی حذف شود.
فعلاً از این تکنولوژی تنها میتوان برای اطلاع از گردش حساب بانکی بهره برد و امکان دریافت پول از دستگاه مقرر است در مراحل بعدی به این سیستم اضافه شود.
سیستم های تشخیص هویت بیومتریک تا پیش از این برای شناسایی افراد در محیط های اداری و شغلی به کار گرفته می شدند، اما استفاده از آنها در بانک ها تازگی دارد. انتظار می رود تا سال آینده بتوان از فناوری مورد اشاره برای سپرده گذاری، انتقال پول به سایر بانک ها و پرداخت صورت حساب کارت های اعتباری هم استفاده نمود.
گفتنی است بررسی گردش حساب و دریافت پول محبوب ترین خدمات مورد استفاده از راه دستگاههای خودپرداز هستند و از هر ۱۰ تراکنش هشت تراکنش به این مورد اختصاص دارد. خدمات مورد اشاره با استفاده از سیستم تأیید هویت دولتی سینگ پس انجام می شود که به یک پایگاه داده از تصاویر و اطلاعات بیومتریک چهار ملیون سنگاپوری متصل است.
دولت سنگاپور از این اطلاعات برای مقابله با کلاهبرداری استفاده می نماید.


منبع:

1399/12/29
18:00:45
0.0 / 5
1035
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار