تعمیرگاه ستفیکس

فیلم فرود استقامت روی مریخ منتشر گردید

فیلم فرود استقامت روی مریخ منتشر گردید

به گزارش تعمیرکار آژانس فضایی آمریکا(ناسا-NASA) ویدیوی لحظات فرود کاوشگر ˮاستقامتˮ را بر سطح سیاره سرخ و در منطقه ای معروف به ˮدهانه جزروˮ منتشر نمود.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، با این که هنوز روزهای آغازین اقامت مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) روی سیاره مریخ است، اما جدید ترین مأموریت ناسا به مریخ تابحال مأموریتی موفق نشان داده است. ناسا هفته گذشته بعد از انتشار عکس از فرود ایمن "استقامت" روی سطح مریخ، حالا فیلمی از لحظات حساس فرود این کاوشگر را منتشر نموده است.
این فیلم از زمانی آغاز می شود که "استقامت" در ارتفاع هفت مایلی از سطح مریخ است. در طول این فیلم می توان سپر حرارتی این مریخ نورد را مشاهده کرد که در هنگام ورود به جو مریخ از آن محافظت می کند.
"استیو جورچیک" از مدیران ناسا در اطلاعیه ای اظهار داشت: این ویدیو برای کسانی است که تعجب می کنند که چگونه روی مریخ فرود می آیید یا چرا این کار بسیار دشوار است یا انجام این کار چقدر جالب است. با این فیلم به پاسخ می رسید. "استقامت" تازه آغاز به کار کرده است و هم اکنون بعضی از نمادین ترین تصاویر تاریخ اکتشافات فضا را برای ما مخابره کرده است. این کاوشگر دارای سطح مهندسی و دقت قابل توجهی در ساخت و پرواز یک وسیله نقلیه به سیاره سرخ است.
این مریخ نورد در طول این فرود همینطور توانست نخستین صداها را از مریخ ضبط کند. باآنکه میکروفن "استقامت" در هنگام فرود صدای قابل استفاده ای ضبط نکرده است، اما این فایل صدای ۶۰ ثانیه ای که مریخ نورد در تاریخ ۲۰ فوریه به زمین مخابره کرده است، شامل چند ثانیه صدای قابل شنیدن باد است.
ناسا جلسات بررسی را به صورت پخش زنده برگزار کرد که در آن مقامات و دانشمندان در مورد فیلم و تصاویری که "استقامت" در چند روز اول فعالیت خود در دهانه "جیزرو"(Jezero) ثبت کرده است، بحث کردند.
ناسا تابحال بیشتر از ۳۰ گیگابایت داده از این مریخ نورد جمع آوری کرده است که شامل بیشتر از ۲۳ هزار تصویر از محل فرود است. امروز می توان بعضی از این تصاویر خام را در وبسایت ناسا مشاهده کرد.
مریخ نورد "استقامت" به دنبال نشانه هایی از حیات میکروبی باستانی در این دهانه برخوردی خواهد بود که در گذشته یک دلتا بوده است. این مریخ نورد بعد از یافتن مکان های امیدوارکننده برای حفاری، نمونه هایی را جمع آوری می کند. برنامه این است که در سال ۲۰۲۶ مأموریت دیگری برای بازگرداندن این نمونه ها به زمین صورت گیرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/12/05
19:04:06
0.0 / 5
1085
تگهای خبر: دانلود , سایت , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار