تعمیرگاه ستفیکس
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

فارسی نهمین زبان در دنیای اینترنت است

فارسی نهمین زبان در دنیای اینترنت است

به گزارش تعمیرکار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه زبان فارسی نهمین زبان در اینترنت به حساب می آید، اظهار داشت: هر چه پلت فرم ها را توسعه دهیم، قدرت نفوذ فرهنگی ما در دنیا توسعه می یابد.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز یکشنبه در مراسم رونمایی از سبد محصولات زندگی تبیان اظهار داشت: امروزه ما هزینه های بسیار زیادی برای آموزش در کشور صرف می نماییم و کمتر کشوری مانند ما این طور بودجه کشور را به امر آموزش اختصاص می دهد اما با این وجود مردم آن طور که باید تاثیر آموزش را در زندگی خود نمی بینند.
وی اظهار داشت: حداقل باید تاثیر بودجه ای که صرف آموزش می شود در GDP کشور دیده شود اما این طور نیست.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه باید در حوزه های علوم انسانی به امر آموزش توجه گردد، اظهار داشت: حالا از نظر تعداد مقالات در رتبه ۱۵ دنیا هستیم و در حوزه مهندسی از نظر رشد تعداد مقالات در بین ۱۰ کشور اول هستیم اما مبحث آن است که تنها تولید علم مهم نیست و باید از این علوم برای تربیت استفاده نمود.
وی با اشاره به اینکه قدرت علوم انسانی، ایجاد فرهنگ است، اظهار داشت: ما روش هایی را پیدا کرده ایم که فرهنگ غنی چند هزاره ساله ایرانی را در رفتار روزمره مردم و تجهیزاتی که فرزندانمان استفاده می نمایند، ببینیم. این روش راهی جز توسعه پلت فرم نیست.
ستاری خاطرنشان کرد: پلت فرم ها، ایجاد زیرساختی جهت استفاده از نوآوری ها هستند و با توسعه آنها می توان علوم انسانی را با مهندسی تلفیق کرد.
وی با اشاره به اینکه زبان فارسی نهمین زبان در دنیای اینترنت است، اظهار داشت: تعداد صفحات فارسی در فضای مجازی چندین برابر عربی است و این در شرایطی است که از نظر جمعیتی، فارسی زبانان نسبت به عرب زبانان کمتر هستند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: هر چه بتوانیم پلت فرم ها را توسعه دهیم، قدرت نفوذ فرهنگی ما در دنیا توسعه می یابد. این پلت فرم ها باید به توسعه محصول همچون فیلم، انیمیشن، گیم و امثال اینها بینجامد.
ستاری اظهار داشت: نگاه سازمان تبلیغات اسلامی در این عرصه رو به جلو است و فرهنگی که در این سازمان در مورد توسعه پلت فرم های فضای مجازی ایجاد شده، پرارزش است.
وی اضافه کرد: دانشجویان ما بخصوص در حوزه علوم انسانی می توانند نوآوری های خویش را توسعه دهند و سازمان تبلیغات اسلامی می تواند زیرساخت جذب آنها باشد. ما نیروی انسانی فوق العاده ای داریم و باید به سمت اتصال آنها حرکت نماییم.
ستاری یکی از اشکالات ساختاری کشور را مقابله با نوآوری عنوان نمود و اظهار داشت: سیستم دولتی ما هر نوآوری را در نطفه خفه می کند و این تبعات اقتصاد نفتی است. این فرهنگ باید اصلاح گردد و ما وظیفه داریم برای اشتغال و ایجاد محیط کسب و کار، فرهنگ نوآوری پلتفرمی را توسعه دهیم.


منبع:

1399/12/03
23:22:15
0.0 / 5
977
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار