تعمیرگاه ستفیکس

پرتاب ماهواره های جدید استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب ماهواره های جدید استارلینك به تعویق افتاد

تعمیرکار: پرتاب جدید ماهواره های اینترنتی ˮاستارلینکˮ با موشک ˮفالکون 9ˮ که قرار بود بامداد امروز صورت گیرد، به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوا لغو شد و تا فردا به تعویق افتاد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) پرتاب دسته بعدی ماهواره های اینترنتی "استارلینک" را به سبب شرایط نامساعد آب و هوایی به تعویق انداخت.
قرار بود یک موشک "فالکون ۹" ساعت ۲۳: ۲۱ یکشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۷: ۵۱ دوشنبه به وقت ایران) ۶۰ ماهواره جدید "استارلینک" را از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا به سمت مدار زمین پرتاب کند. اما این پرتاب کنسل شد و الان به روز بعد منتقل شده است.
"اسپیس ایکس" در توییتر اعلام نمود: به سبب نامساعد بودن هوای امشب، حالا دوشنبه ۱۵ فوریه ساعت ۲۲: ۵۹ به وقت منطقه زمانی شرقی(سه شنبه ۰۷: ۲۹ به وقت ایران) را برای پرتاب ۶۰ ماهواره جدید "استارلینک" توسط موشک "فالکون ۹" هدف قرار داده ایم.
گفتنی است که احتمال مساعد بودن شرایط آب و هوا برای فردا نیز به مانند امروز ۶۰ درصد تخمین زده شده است.
امکان مشاهده زنده این پرتاب بوسیله وب سایت شرکت "اسپیس ایکس" و همین طور وب سایت "اسپیس" برقرار است.
پرتاب بعدی ماهواره های "استارلینک" نیز شامل ۶۰ ماهواره دیگر خواهد بود که مقرر است در ساعت ۰۰: ۵۵ بامدادان چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۹: ۲۵ پنجشنبه به وقت ایران) صورت گیرد.
حالا بیش از ۱۰۰۰ ماهواره اینترنتی "استارلینک" در مدار زمین مستقر شده است و پرتاب فردا نوزدهمین پرتاب "استارلینک" خواهد بود.
پرتاب فردا همین طور ششمین پرواز متوالی برای مرحله اصلی این موشک "فالکون ۹" خواهد بود.
منبع:

1399/11/27
14:46:54
0.0 / 5
1012
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار