تعمیرگاه ستفیکس
اولین خودروی مسابقه پرنده رونمایی شد

فرمول 1 در آسمان!

فرمول 1 در آسمان!

به گزارش تعمیرکار نخستین خودروی مسابقه ی پرنده ی الکتریکی جهان رونمایی گردید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این خودروی پرنده با حداکثر سرعت ۷۵ مایل برساعت(۱۲۰ کیلومتر برساعت) و شتاب دهنده های اکتاکوپتر(octocopter) با هشت چرخانه، در اواخر سالجاری در مسابقاتی جدید شرکت خواهد نمود.
شرکت Alauda Aeronautics که سازنده ی این ماشین است می گوید: این وسیله که نامش ایراسپیدر(Airspeeder)است در این مرحله توسط یک نفر با کنترل از راه دور هدایت می شود و می تواند به صورت عمودی از زمین بلند شود و به همین صورت هم فرود بیاید. نخستین ورود این وسیله به دنیای مسابقات با کنترل از راه دور برای انجام مجموعه ای از مسابقات تحت عنوان "بستر آزمایشی فناوری" خواهد بود و سپس مسابقات سال ۲۰۲۲ با سرنشین صورت خواهد گرفت.
این ماشین پرنده برای مدت سه سال در حال توسعه بوده است و بخشی از برنامه ی ایجاد ورزشی است که بتواند انقلابی در زمینه ی حمل و نقل هوای پاک ایجاد نماید.
شرکت سازنده ی آن که در استرالیا مستقر است می خواهد تا قبل از آغاز مسابقات ۱۰ خودروی برقی پرنده کاملا مشابه بسازد.


در توسعه و ساخت این وسیله افرادی برجسته در صنعت هوافضا، خودرو و ورزش های موتوری شرکت داشتند همچون مک لارن(Mclaren)، شرکت هواپیمایی بابکاک(Babcock)، بوئینگ(Boeing)، جگوار لندرور(Jaguar Land Rover)، رولزرویس(Rolls-Royce) و برابهام(Brabham).
این گروه می گویند: اطلاعات بیشتر در مورد مسابقات ایراسپیدر MK۳ همچون خلبان ها، مکان و مسیر بزودی در ماههای آینده اعلام می شود.
آزمایشات نهایی با کنترل از راه دور پشت درهای بسته در استرالیا قبل از شروع مسابقات بین المللی در اواخر سالجاری صورت خواهد گرفت.
شرکت ایراسپیدر می گوید: این لحظات مهم از نخستین نمایش یک ماشین پرنده ی برقی در تاریخ برای همیشه باقی خواهد ماند.
ایراسپیدر جهشی بزرگ به سمت جلو در زمینه ی ماشین های پرنده است، چونکه فناوری های آن هیچگاه در نوع دیگری از ماشین ها دیده نشده است. این فناوری ها شامل سیستم های پیشگیری از تصادف لیدار(LiDAR) و رادار است که دیدی مجازی ایجاد می کنند. همینطور بدنه ی آن از فیبرکربنی است که برای مقاومت بیشتر، محکم بودن و در عین حال سبکی طراحی شده است.
درمقایسه با MK۲ که اوایل سالجاری رونمایی گردید این نسخه جدید افزایش ۹۵ درصد نیرو با تنها ۵۰ درصد وزن بیشتر را دارد. همینطور دارای ۹۵ کیلووات پیشرانه و وزن ۱۰۰ کیلوگرمی بدون احتساب خلبان است که به آن اجازه می دهد با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت(۱۲۰ کیلومتر) حرکت نماید.


بر طبق گفته های شرکت سازنده ساختار اکتاکوپتر این ماشین به آن قابلیت های مثبتی همچون پایداری بهتر و مانور بهتر می دهد. در هنگام مسابقات خلبان می تواند گردشی تیز مانند ماشین های مسابقه داشته باشد و همینطور توانایی حرکت به صورت عمودی را هم دارد. این ساختار همینطور این اطمینان را می دهد که اگر یکی از باتری ها و یا چرخانه ها گرفتار مشکل شوند این وسیله می تواند در امنیت کامل فرود بیاید. این مسابقات به گروه اطلاعات مهم بیشتری درمورد دینامیک، عملکرد و ایمنی وسیله خواهد داد. و به ساخت نوع چهارم این ماشین که در سال ۲۰۲۲ آماده کار خواهد بود کمک می نماید.
مسابقات نقش مهمی در سرعت بخشیدن به ایجاد فناوری های eVTOL(برخاستن و نشستن عمودی وسایل نقلیه برقی) دارند و نوید انقلابی در زمینه ی حمل و نقل شهری، لجستیک و حتی جابجایی موارد پزشکی را می دهد.
هر دوی وسایل MK۳ و MK۴ به وسیله ی نوآوری ها به ایجاد محیطی امن کمک خواهند کرد.


این نوآوری ها سبب پیشرفت در زمینه ی کاهش آلودگی صوتی و تولید باتری هایی می شود که به توسعه هرچه بیشتر صنایع جدید کمک می نماید.
این شرکت می خواهد تا فراتر از استرالیا تا انگلیس گسترش یابد تا ورزشی جهانی تر ایجاد کنند.
مت پیرسون(Matt Pearson)بناینگذار ایراسپیدر می گوید: بریتانیا بعنوان مرکز مسابقات ماشینی و هوافضا شناخته می شود و ما برای ایجاد مسابقاتی که سبب انقلابی در زمینه ی جابه جایی شود باید این مهارت ها را تحت نظر داشته باشیم. در حالیکه مسابقات هوایی مبحث جذابی است هدف ما افزایش سرعت توسعه در زمینه ی جابه جایی است.
این ورزش جدید همان نقشی را ایفا می کند که مسابقات "فرمول یک" حدود یک قرن پیش در آماده کردن مردم برای نوع جدیدی از حمل و نقل ایفا کرده است.


منبع:

1399/11/18
20:50:14
0.0 / 5
1090
تگهای خبر: باتری , برقی , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار