تعمیرگاه ستفیکس

هلكوپتر مریخ نورد به زودی پرواز می كند

هلكوپتر مریخ نورد به زودی پرواز می كند

تعمیرکار: هلیکوپتر مریخ پیمای ناسا موسوم به نبوغ که مقرر است از مریخ نورد استقامت برای پرواز استفاده نماید، برای انجام آزمایش های نهایی آماده می شود.به گزارش تعمیرکار به نقل از اسلش گیر، مقرر است این هلیکوپتر پس از فرود مریخ نورد استقامت به پرواز درآید. وظیفه اصلی هلیکوپتر مورد اشاره بررسی وضعیت جغرافیایی و سطح سیاره مریخ است.
پرواز هلیکوپتر بر سطح مریخ برای نخستین بار عملیاتی می شود و به دانشمندان امکان می دهد تا درک و اطلاعات بیشتری از شرایط مریخ به دست آورند.
هلیکوپتر نبوغ به زیر سطح مریخ نورد استقامت بسته می شود و طراحی آن یک چالش مهندسی جدی بوده است. علت آنست که دمای مریخ در مواقعی به منفی ۹۰ درجه سانتیگراد نیز می رسد و در چنین شرایطی هلیکوپتر مورد اشاره باید یک سوم توان خودرا صرف تامین برق مورد نیاز برای پرواز کند. همین طور بخش باقیمانده نیروی هلیکوپتر مذکور باید برای آنلاین ماندن آن اختصاص پیدا کند.
چالش دیگر برای پرواز موفق این هلیکوپتر آنست که جو آن ۹۹ درصد نازک تر از جو زمین است. از همین رو برای این هلیکوپتر بجای یک پره دو پره در نظر گرفته شده است. هر یک از این پره ها ۱۲۰ سانتیمتر طول دارند و جنس آنها از فیبر کربنی است. سرعت حرکت این پره ها ۲۴۰۰ دور در دقیقه است که هشت برابر سریع تر از پره های هلکوپترهای عادی است.
این هلکوپتر تنها ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد و برای کنترل و مشاهده آن می توان از دوربین های نصب شده بر روی خود مریخ نورد استقامت هم استفاده نمود.


منبع:

1399/11/12
21:04:40
0.0 / 5
1274
تگهای خبر: مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار