تعمیرگاه ستفیکس

راه اندازی ناوگان روبوتاكسی های كاملا خودران در چین

راه اندازی ناوگان روبوتاكسی های كاملا خودران در چین

شرکت ˮاتو ایکسˮ(AutoX) ناوگان روبوتاکسی های کاملا خودران خودرا برای عموم مردم در شهر شنژن چین در دسترس قرار داد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، سال قبل بود که شرکت "اتو ایکس"(AutoX) با مشارکت شرکت "علی بابا"(Alibaba) آزمایش تاکسی های رباتیک خودران خودرا همراه با یک راننده کنترل ایمنی شروع کرد. ماه گذشته نیز نخستین برنامه آزمایشی تاکسی های کاملا بدون راننده را در شهر شنژن چین اجرا کرد. حالا این شرکت، ارائه خدمات به عموم مردم را آغاز نموده است.
حالا شهروندان شهر شنژن که مشتاق سوار شدن بر یک روبوتاکسی با یک راننده پشتیبان که پشت فرمان نیست، هستند می توانند در برنامه کاملاً بدون راننده این شرکت ثبت نام کرده و این سواری را در یکی از بزرگ ترین شهرهای چین تجربه کنند.
شرکت "اتو ایکس" برای پشتیبانی از سرویس جدید خود یک مرکز پشتیبانی جدید به وجود آورده است که از تجهیزات بسیار بهتری نسبت به سایر مراکز خود در شهرهای شانگهای و سایر شهرها برخوردارست و دارای اتصال به اینترنت از چندین تامین کننده برای اطمینان از اتصال پایدار و پشتیبانی شده توسط فیبر نوری و سیستم قدرت پشتیبان است.
این روبوتاکسی که یک مینی ون "کرایسلر پاسیفیکا" است، به لطف تلفیقی از دوربین های وضوح بالا، "لیدار"(LiDAR) و رادارهای دوربرد و نرم افزار خودران قادر به دستیابی به استقلال سطح 4 و 5 است.
مسافرانی که از این روبوتاکسی کاملاً بدون راننده و خودران استفاده می نمایند، می توانند در هر زمان دلخواه از سفر خود به یک اپراتور پشتیبانی از مشتری متصل شوند و با وی صحبت کنند و همین طور می توانند وضعیت وسیله نقلیه را نظارت کنند.1399/11/10
16:39:10
0.0 / 5
1289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار