تعمیرگاه ستفیکس

نقش پررنگ ایستگاه فضایی بین المللی در فعالیت های ناسا

نقش پررنگ ایستگاه فضایی بین المللی در فعالیت های ناسا

تعمیركار نقش پررنگ ایستگاه فضایی بین المللی در فعالیت های ناسا


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا، سازمان فضایی آمریكا(ناسا) فعالیت های خویش را به مدت 60 سال ادامه داده و "ایستگاه فضایی بین المللی"(ISS)، طی 20 سال از این زمان، بخش مهمی از فعالیت های ناسا بوده است.
این ایستگاه هر 90 دقیقه یك بار، با سرعت 17 هزار و 500 مایل بر ساعت، دور زمین می گردد و روزانه 16 بار، نظاره گر طلوع و غروب خورشید است.


ایستگاه فضایی بین المللی، یك آزمایشگاه فضایی برای انجام پژوهش های جدید است. انجام دادن پژوهش ها و آزمایش های صورت گرفته در این ایستگاه، روی زمین به دلیل وجود جاذبه ممكن نیست یا دشواری هایی به همراه دارد. این ایستگاه، امكان رصد كردن زمین، خورشید و منظومه شمسی را فراهم می آورد.
مركز حمل و نقل مداری ایستگاه فضایی بین المللی، قابلیت بارگیری فضاپیماها را فراهم می آورد و آن ها را بعد از تنظیم، به مقصد مورد نظر می فرستد. مركز سرویس ایستگاه، امكان تعمیر، نگهداری و تنظیم فضاپیماها و ماهواره ها را در مدار زمین فراهم می آورد.


مونتاژ و نصب سازه های بزرگ فضایی، در مركز ساخت و ساز این ایستگاه امكان پذیر است و مركز همكاری پژوهشی با بخش خصوصی در زمینه مهندسی هوافضا، پیشبرد فناوری فضایی و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در آن را ممكن می سازد.


از آنجا كه سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان كشورهای گوناگون با وظایف از پیش تعیین شده هستند، برنامه روزانه فضانوردان، یك سال قبل از پرتاب توسط گروهی از كارشناسان سازمان های فضایی گوناگون طراحی می گردد تا تداخلی در انجام وظایف وجود نداشته باشد اما اصول كار حدودا ثابت است.


آزمایش های ایستگاه فضایی بین المللی، كارآیی های بسیاری برای مردم ساكن زمین و اكتشافات پیشرفته داشته و همواره در ذهن ها باقی مانده اند.1397/07/11
12:44:54
0.0 / 5
4800
تگهای خبر: تعمیر , تنظیم , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار