تعمیرگاه ستفیکس
مشاور معاون علمی و فناوری:

افسران علم و فناوری تكمیل كننده انتقام سخت هستند

افسران علم و فناوری تكمیل كننده انتقام سخت هستند

مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: افسران جنگ نرم و حوزه علم و فناوری تکمیل کننده انتقام سخت برای ضربه زدن به آمران و عاملان جنایت ترور سردار سلیمانی هستند.پرویز کرمی در آستانه نخستین سالگرد سردار قاسم سلیمانی به خبرنگار مهر اظهار داشت: یک سال از فراغ سردار دل ها؛ سردار سلیمانی گذشت؛ مردم ایران به خوبی این سرباز ایران اسلام و ولایت را شناخته بودند که این شناخت خودش را در تشییع بی نظیر سردار دل ها نشان داد.
وی با اعلان اینکه تشییع سردار سلیمانی، در دنیا بی سابقه بود، اضافه کرد: همین طور می توان گفت پس از تشییع امام خمینی (ره) بزرگترین تشییع ملی مربوط به سردار سلیمانی بود که مردم با عشق، علاقه و انگیزه شان انجام دادند.
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه این تشییع با شکوه و با شعور حاصل شناخت مردم از سردار دل ها بود، بیان کرد: مردم بعد از شهادت سردار سلیمانی با ظالمان دینِ تقلبی آشنا شدند و احساس خسران برای از دست دادن این دُرِ گرانبها بیشتر و بیشتر شد؛ بدین جهت عشق مردم به سردار سلیمانی نه فقط فزونی یافت بلکه زلال تر شد که چه سردارِ سربازِ پاکباخته ای در بین آنها زندگی می کرده است.
کرمی با اشاره به وعده «انتقام سخت» بعد از شهادت سردار سلیمانی اضافه کرد: مقام معظم رهبری پیامی بر انتقام سخت از عاملان شهادت سردار سلیمانی دادند؛ حضرت آقا حرفی را بدون مطالعه، بدون مداقه و ایمان قلبی به شدن آن، نمی زنند به این استناد است که رهبری تنها فردی هستند که بیشترین اشراف و آگاهی را به حوزه علم و فناوری دارند و حمایتگر این حوزه بودند؛ پس یک بارقه امیدی در دل همه عدالت خواهان دنیا و خصوصاً ایرانیان پاکباز وجود دارد که در این راستا انتقام سختی صورت بگیرد.
وی افزود: مقام معظم رهبری، جلسات طولانی را با دانشمندان، شرکتهای دانش بنیان و جوانان موثر این حوزه دارند و اگر حرفی زدند به استناد رهیاب و برداشتی است که از این توان علمی دارند؛ ایشان می دانند افسران جنگ نرم و حوزه علم و فناوری تکمیل کننده انتقام سخت برای ضربه زدن به آمران و عاملان این جنایت ترور هستند.
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط افسران و سربازان علم و فناوری طی یک سال گذشته، اظهار داشت: ارتقای بیشتر علم و فناوری در حوزه دفاعی، ارتقا در حوزه ساخت تجهیزات فناورانه و روزآمد، نوآوری های مورد نیاز کشور بودند که با اطمینان و اعتقاد بیشتر در دل شرکتهای دانش بنیان دفاعی ما شکل گرفت و این جوشش، بروز و ظهور کرد.
کرمی با اعلان اینکه اینها نشانه نوید دادن به آیندگان است، افزود: ظلم پابرجا نمی ماند و ایران اسلامی به استناد اقتدار علمی- فناوری (اقتدار کشورها، دیگر تنها مساحت زیاد و ارتش ویژه و جنگ افزارهای فلان نیست بلکه تسلط بر قدرت تولید علم، تسلط بر مرزهای دانش، تسلط بر نواوری و ارائه آن به جامعه است) و دانشمندان خودش در شرکتهای دانش بنیان ثابت کردند که ما می توانیم. نمونه این ما می توانیم در کرونا و دستاوردهای علمی در حوزه پهپادها و حوزه دفاعی در بخش موشک های نقطه زن است.
وی افزود: موضوعی که همه دنیا دست به دست هم دادند تا ایران اسلامی به آن نرسد؛ همین طور مواردی که همه دنیا تلاش کردند که ابزار ساخت آن و ادوات آزمایشگاهی، استانداردهای لازم و پروتکل های باز آموزی به دست ایرانیان نرسد که مبادا در حوزه دفاعی به آخرین تکنولوژی های روز مسلح و مسلط شوند؛ اما ایرانیان دانشمند و فناور به عینه ثابت کردند که «می توانند، داریم و می شود».
کرمی عنوان کرد: حالا چیزی که در تحلیل های آینده فراسوی کشور ما قرار دادند این است که در برجام های آتی در مورد موشک های ایران و سلاح ها هم صحبت شود؛ پس حتما نکته ای وجود دارد که آنها واهمه دارند و می خواهند آنرا هم مانند دانش هسته ای فریز کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری اضافه کرد: آنها می خواهند مانند دانش هسته ای ما را در تحریم و بن بست قرار دهند اما ما باید مانند خودشان بگوییم «کور خوانده اید» چون ما از نقطه رهایی گذشتیم. کسی که می تواند موشک نقطه زن ۲ هزار کلیومتر بسازد، آزمایش کند و داعش را در سوریه با موشک نقطه زن بزند یعنی خط تولیدی هم دارد که می تواند موشک ۵ هزار متر، ۷ هزار متر را قاره پیما کند؛ اما فعلاً نیازی نمی بیند؛ چرا؟ چون تمام این داشته ها را در امتداد دفاع از خودش در مقابل تهدیدات بیرونی قلمداد می کند.
کرمی اضافه کرد: شهید سلیمانی، شهید فخری زاده و شهدای هسته ای ما ثابت کردند که مرد میدان هستند و ایران اسلامی در این راه همیشه شیرمردان و شیرزنان شجاع، مبتکر و فناوری را دارد.

1399/10/07
19:49:15
5.0 / 5
1141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار