تعمیرگاه ستفیکس
پس از دیگر شركتهای بزرگ دنیا؛

تحقیقات ضد انحصار از شركت علی بابا در چین شروع شد

تحقیقات ضد انحصار از شركت علی بابا در چین شروع شد

به گزارش تعمیرکار مقامات چینی تحقیقاتی را در مورد شرکت علی بابا شروع کرده اند تا مشخص شود آیا این شرکت برای کنار زدن رقبا اقداماتی انحصارطلبانه انجام داده است یا خیر.به گزارش تعمیرکار به نقل از انگجت، علی بابا همچون برترین شرکتهای فناوری چین است که در سالهای اخیر به رفتارهای انحصارطلبانه بر ضد شرکتهای رقیب متهم شده است.
از همین رو رگولاتوری چین تحقیقاتی را در مورد علی بابا شروع کرده تا اقدامات این شرکت را به صورت دقیق بررسی کند. بر مبنای اطلاعیه کوتاه اداره دولتی قانون گذاری بازار چین، تحقیقات ضد انحصار از علی بابا شروع شده است. گفته می شود علی بابا فروشندگان اقلام مختلف را مجبور می کند تا آنها را به صورت انحصاری بر روی پلت فرم این شرکت به فروش برسانند تا از این طریق کسب و کار دیگر سایت ها و خدمات تجارت الکترونیک در چین بی رونق شود. همچون رقبای جدی علی بابا که نسبت به این مسئله اعتراض دارند، می توان به جی دی دات کام و پیندودو اشاره نمود.
چین در نوامبر گذشته هم قوانینی را به تصویب رساند که به باعث آن شرکتهای فناوری باید مقدار جمع آوری داده های شخصی مشتریان خویش را محدود کنند تا حریم شخصی و امنیت آنها محفوظ بماند.


منبع:

1399/10/05
01:07:21
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار