تعمیرگاه ستفیکس
احتمال فروش اینستاگرام قوت گرفت؛

شكایت ایالت های آمریكا از فیسبوك به سبب انحصارطلبی در بازار

شكایت ایالت های آمریكا از فیسبوك به سبب انحصارطلبی در بازار

تعمیرکار: رگولاتورهای فدرال و دادستان های ایالتی در 48 ایالت مختلف آمریکا از تعقیب قضائی فیسبوک به سبب انحصارطلبی تجاری و سوء استفاده از کنترل خود بر بازار آگاهی داده اند.به گزارش تعمیرکار به نقل از مرکوری نیوز، در شکایت های جداگانه هر یک از این ایالت ها از فیسبوک، این شرکت متهم شده که همه رقبای کوچک خود در بازار دیجیتال را به حاشیه رانده و آنها را از رقابت آزادانه تجاری محروم کرده است.
این شکایت به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و لتیتیا جیمز دادستان کل نیویورک ارائه شده است. بر طبق این شکایت یکی از راه های مقابله با انحصارطلبی تجاری فیسبوک وادار کردن آن به فروش اینستاگرام و برنامه پیام رسان واتساپ است.
به گفته لتیتیا جیمز جلوگیری از تداوم مالکیت فیسبوک بر اینستاگرام و واتساپ اهمیت زیادی دارد و موجب خواهد شد تا اعتماد به بازار بازگردد. کمیسیون فدرال تجارت آمریکا نیز اعلام نموده که فیسبوک یک استراتژی نظام مند را برای حذف رقبای خود دنبال می کند و بدین منظور رقبای کوچک تر ونوظهور را به سرعت خریداری می کند.
کمیسیون مورد اشاره در سال ۲۰۱۹ فیسبوک را به سبب نقض حریم شخصی کاربران و انحصارطلبی تجاری ۵ میلیارد دلار جریمه کرده بود. فیسبوک هم در واکنش این اقدام را به مفهوم مجازات کسب و کارهای موفق دانسته بود. فیسبوک دارای ۲.۷ میلیارد نفر کاربر در سراسر جهان بوده و ارزش آن به ۸۰۰ میلیارد دلار می رسد.


منبع:

1399/09/20
18:13:45
5.0 / 5
1157
تگهای خبر: خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار