تعمیرگاه ستفیکس
الون ماسك:

تا ۲۰۲۶ به مریخ فضانورد می فرستم

تا ۲۰۲۶ به مریخ فضانورد می فرستم

الون ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس سوگند خورد که تا سال 2026 به مریخ فضانورد اعزام کند. وی حتی وعده داد که ممکنست این کار را زودتر و تا سال 2024 انجام دهد.به گزارش تعمیرکار به نقل از پاپیولارمکانیکس، وعده الون ماسک دراین زمینه در شرایطی مطرح می شود که ناسا اعلام نموده در خوشبینانه ترین حالت بتواند تا سال ۲۰۲۴ مجدداً به کره ماه فضانورد اعزام کند.
در عین حال در مورد نحوه اسکان انسان برای مدت زمان طولانی در مریخ و شیوه غلبه بر چالش های بهداشتی، امنیتی، فنی و غیره سفرهای طولانی فضایی ابهامات جدی وجود دارد.
اسپیس ایکس الان برای اجرای طرح های متنوع و جاه طلبانه فضایی در حال همکاری با ناسا است. یکی از این طرح ها، ساخت شاتلی است که بطور مرتب بین ماه و کره زمین مسافرت کند. ناسا امیدوار است همکاری با یک شرکت فضایی خصوصی سبب تسهیل و افزایش سرعت تحقق برنامه های آن برای حضور طولانی مدت در فضا شود.
ماسک در گفتگویی آنلاین با نشریه آلمانی اکسل اشپرینگر در این مورد گفته است: تا دو سال دیگر سفینه ای بدون سرنشین به مریخ خواهیم فرستاد. بدین منظور از استارشیپ استفاده خواهد شد که فضاپیمایی ۵۰ متری است و بر روی موشک قدرتمند سوپرسوهو نصب می شود. استارشیپ و سوپرسوهو هر دو چند بار مصرف بوده و انتظار می رود طراحی آنها تا کمتر از یک سال دیگر تکمیل شود.

1399/09/15
23:04:34
5.0 / 5
1135
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار