تعمیرگاه ستفیکس

۴۰ درصد خانه های روستایی جهان اینترنت ندارند

۴۰ درصد خانه های روستایی جهان اینترنت ندارند

به گزارش تعمیركار گزارش جدید اتحادیه بین المللی مخابرات نشان داده است كه ۴۰ درصد خانه های روستایی در سرتاسر جهان فاقد دسترسی به اینترنت هستند.به گزارش تعمیرکار به نقل از زد دی نت، بر مبنای همین گزارش میزان دسترسی به اینترنت در خانه های شهری تقریباً دو برابر میزان دسترسی به اینترنت در خانه های روستایی است.
این آمار که در ارتباط با سال ۲۰۱۹ است نشان داده است حدود ۷۲ درصد از خانه های شهری در سرتاسر جهان به اینترنت دسترسی دارند. اما این رقم در مورد خانه های روستایی به حداکثر ۳۸ درصد می رسد.
گزارش مورد اشاره حاکی می باشد میزان دسترسی به اینترنت در مناطق شهری کشورهای در حالت توسعه ۲.۳ برابر بیشتر از میزان دسترسی به اینترنت در نقاط روستایی است. در مقابل این شکاف در کشورهای توسعه یافته بسیار کمتر است و به ترتیب ۸۷ و ۸۱ درصد از خانه های شهری و روستایی در این کشورها به اینترنت دسترسی دارند.
گزارش مورد اشاره نشان داده است ۱۷ درصد از جمعیت مناطق روستایی جهان در مناطق فاقد پوشش تلفن همراه زندگی می کنند و ۱۹ درصد از کل مناطق روستایی تحت پوشش خدمات تلفن همراه تنها به نسل دوم خدمات مخابراتی سیار دسترسی دارند که پوشش اینترنت بسیار ضعیفی را در دسترس قرار می دهد.


منبع:

1399/09/11
13:31:42
5.0 / 5
1135
تگهای خبر: اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار