تعمیرگاه ستفیکس

آموزش درس گرفتن از شكست به ربات ها!

آموزش درس گرفتن از شكست به ربات ها!

به گزارش تعمیركار دانشمندان به ربات های پرشی آموزش می دهند تا از افتادن ها و شكست های خود درس بگیرند و با ایمنی كامل فرود بیایند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "سالتو"(Salto) نام رباتی است که می تواند مانند یک ژیمناست پرش کند. همینطور شاهد پرش و پشتک زدن ربات "اطلس"(Atlas) ساخته شده توسط شرکت "بوستون داینامیکز" بوده ایم. حتی با ریز ربات های ظریفی روبرو شده ایم که برای انتقال دارو در روده انسان به کار گرفته می شوند.
همه این ربات ها یک معضل مشترک دارند و آن این است که آنها همیشه پس از پرش به سلامت فرود نمی آیند و دقیقا روی پاهایشان نمی ایستند. حالا ویدئوی جدیدی از سوی دانشمندان انتشار یافته است که به ربات ها می آموزند تا جایی که امکان دارد بیشتر بپرند و بتوانند در هنگام فرود، محکم روی پاهای خود بایستند.
آنها با استفاده از یک روش بهینه سازی موفق به فائق آمدن بر این محدودیت شدند.
دانشمندان توضیح دادنند که چگونه در دهه گذشته الگوریتم های یادگیری ماشین بی شماری برای یادگیری این ربات ها طراحی شده است. با این وجود، این ربات ها هنوز در فرود ایمن و سالم بعد از پرش مشکل دارند.
محققان در این پروژه رفتارها و عوامل ناموفق را بعنوان کلیه مواردی که این محدودیت را باعث می شوند، تعیین کردند.
سپس آنها الگوریتمی را برای عبرت گرفتن و آموزش از شکست ها و موفقیت ها توسعه دادند. این امر آنها را قادر ساخت تا اثربخشی الگوریتم خویش را در معیارهای شبیه سازی شده و پرش های ربات ها نشان دهند.
دانشمندان سپس نتایج مثبت این روش را گزارش کردند و دریافتند که بهتر از تنظیم دستی عمل می کند.
ازاین رو حالا ربات ها می توانند از فرودهای ناموفق خود درس بگیرند و از آنها برای پرش ها و فرودهای موفق استفاده کنند.
منبع:

1399/08/19
23:26:46
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: تنظیم , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار