تعمیرگاه ستفیکس
دستاورد محققان سنگاپوری؛

توانبخشی پس از سكته مغزی با دستگاه رباتیك خانگی

توانبخشی پس از سكته مغزی با دستگاه رباتیك خانگی

پس از وقوع سكته مغزی، افراد احتیاج به توانبخشی اعضای بدن در بیمارستان با دستگاههای گران قیمت دارند. اما یك دستگاه رباتیك خانگی می تواند جایگزین این روش شود.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، این دستگاه توانبخشی خانگی فشرده، قابل حمل و نسبتاً ارزانقیمت است و بیماران می تواند شخصاً در منازل از آن استفاده کنند.
این ابزار رباتیک اچ من نام دارد و توسط محققان سنگاپوری ساخته شده است. وزن کل این دستگاه ۱۴ کیلوگرم است و آنرا می توان بر روی یک میز عادی در منزل قرار داد.
بیماران نیازمند به توانبخشی دسته جوی استیک این دستگاه را با دستی که بازویش احتیاج به توان بخشی دارد می گیرند و سپس آنرا در مسیرهایی که توسط نمایشگر دستگاه ترسیم می شود، حرکت می دهند.
حسگر این جوی استیک میزان قوت و توان دست را در زمان حرکت دادن می سنجد و بر همین مبنا دشواری وظایف محوله را افزایش داده یا می کاهد. با تداوم این تمرین ها بیماران می توانند بازوی خویش را با دقت و توان بیشتری کنترل کنند.
سیستم مورد اشاره از راه اتصال به اینترنت میزان پیشرفت بیمار را به پزشک فیزیوتراپیست اطلاع می دهد تا وی هم در صورت نیاز تغییراتی را در تمرین ها ایجاد نماید. استفاده آزمایشی از این ابزار خانگی به مدت شش هفته نتایج خوبی را به دنبال داشته است.


منبع:

1399/08/08
19:52:05
5.0 / 5
1627
تگهای خبر: اینترنت , خانگی , دستگاه , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار