تعمیرگاه ستفیکس

تشخیص آنتی بادی ویروس كرونا تا ۷ماه پس از بهبودی

تشخیص آنتی بادی ویروس كرونا تا ۷ماه پس از بهبودی

خراسان رضوی برمبنای نتایج تحقیق جدید كه 300 بیمار آلوده به ویروس و 198 بیمار بهبودیافته از ویروس را ارزیابی كرده است، آنتی بادی ها مقابل ویروس كرونا جدید با افزایش سریع در 3هفته اول بعد از بروز علایم و تا 7ماه بعد از مبتلاشدن به این بیماری قابل تشخیص هستند.


به گزارش نیوز، شرکت کنندگان آنتی بادی هایی با فعالیت خنثی سازی تایید شده تا چند ماه بعد از عفونت با ویروس سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) داشتند.
مارک ولدوئن سرپرست این تحقیق از موسسه مولکولی (Molecular) پرتغال، سطح آنتی بادی بیش از ۳۰۰ بیمار مبتلابه کووید-۱۹ در بیمارستان و کارکنان مراقبت های بهداشتی، ۲۵۰۰ کارمند دانشگاه و ۱۹۸ داوطلب بعد از بهبود کووید-۱۹ را بررسی کردند.
نتایج این تحقیق نشان داد که ۹۰ درصد افراد آنتی بادی قابل تشخیص دارند که تا ۷ماه بعد از بهبود کووید-۱۹ وجود دارد. همین طور مشخص شد که سن در مقادیر آنتی بادی تولیدشده عامل اشتباهی نیست، اما شدت بیماری نیز مهمست.
ولدوئن اظهار داشت: "سیستم ایمنی بدن ما ویروس سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) را لطمه رسان می داند و در واکنش به آن آنتی بادی تولید و به مبارزه با ویروس کمک می نماید. "
وی ادامه داد: "نتایج این مطالعه مقطعی ۶ ماهه یک الگوی کلاسیک با افزایش سریع سطح آنتی بادی در سه هفته اول بعد از علایم کووید-۱۹ است و همانطور که انتظار می رود، کاهش به سطح متوسط پس ازآن بیان شد. "


برمبنای یافته ها، دانشمندان اعلام کردند که مردان بطور متوسط بیش از زنان آنتی بادی تولید می کنند، اما سطح آنها در مرحله تجزیه متعادل می شود و در ماه های پس از عفونت سارس-کوو-۲ بین دو جنس مشابه است.
در مرحله حاد پاسخ ایمنی، پژوهشگران سطح آنتی بادی بیشتری را در افراد با بیماری شدیدتر مشاهده نمودند. آنان گفتند: سن عامل ویران کننده برای تولید آنتی بادی نیست برای اینکه تفاوت مدلول داری بین گروه های سنی مشاهده نشد.
درحالی که با کاهش زمان، آنتی بادی ها کاهش یافته بود، گروه دانشمندان دریافت که "فعالیت خنثی سازی قوی" تا ماه هفتم بعد از عفونت در بخش بزرگی از افراد غربالگر شده مبتلابه ویروس وجود دارد.
ولدوئن اظهار داشت: " این تحقیق اطلاعات تفصیلی برای سنجش های استفاده شده، تسهیل بیشتر و تحلیل طولی مصونیت محافظتی در مقابل سارس-کوو-۲ فراهم می آورد. "
وی ادامه داد: "مهم این است که سطح مداوم آنتی بادی های خنثی کننده گردش خون را در بیشتر افراد با تایید عفونت به سارس-کوو-۲ را برجسته می کند. "
پژوهشگران معتقدند ماه های آینده برای ارزیابی قدرت پاسخ ایمنی به عفونت سارس-کوو-۲ و یافتن سرنخی برای سوالاتی ازجمله مدت زمان وجود آنتی بادی در گردش و تاثیر عفونت مجدد حیاتی خواهد بود.
نتایج این تحقیق در نشریه اروپایی Immunology منتشرشده است.1399/08/05
23:05:43
5.0 / 5
1521
تگهای خبر: تشخیص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار