تعمیرگاه ستفیکس

داده های علمی بیوبانك نقشه برداری مغز به چالش كشیده می شود

داده های علمی بیوبانك نقشه برداری مغز به چالش كشیده می شود

به گزارش تعمیركار رویدادی در آزمایشگاه نقشه برداری مغز در جهت به چالش كشیدن داده های علمی بیوبانك انجام می شود.


به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، «پیش بینی سن برمبنای خاصیت های مورفولوژی تصاویر MRI ساختاری در افراد سالم» عنوان چالشی است که توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می گردد تا روشی نوین برای پیش بینی سن افراد ۲۰ تا ۷۰ سال ارائه شود. این رویداد اولین چالش ملی مبتنی بر داده های بیوبانک نقشه برداری مغز ایران است. داده های علمی بیوبانک نقشه برداری مغز ایران در بستر محاسبات سریع، برای اولین بار پژوهشگران را به چالش می کشد. این چالش در امتداد رسالت آموزشی و ترویجی آزمایشگاه و با هدف ارائه روش نوین در پیش بینی سن افراد بین ۲۰ تا ۷۰ سال با بهره گیری از تصاویر MRI طراحی شده است. این چالش با داده های موجود در بیوبانک نقشه برداری مغز ایران و با به کارگیری سرور محاسبات سریع آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، در دو مرحله غیر حضوری و حضوری برگزار می گردد و پژوهشگران با آنالیز این داده ها به رقابت می پردازند.
ثبت نام چالش ۵ مهر ماه شروع شده است. شرکت کنندگان بعد از ثبت نام می توانند در تاریخ ۱۹ مهر داده های لازم را که بر سایت آزمایشگاه بارگذاری می شود، دریافت نمایند.
همین طور مرحله نهایی این مسابقه بعد از داوری نتایج اولیه، در اولین روز از آذر ماه ۹۹ انجام خواهد شد. بایو بانک نقشه برداری مغز ایران برای ارائه خدمات به پژوهشگران توسط آزمایشگاه نقشه برداری مغز ایران افتتاح شد. تصاویر نقشه برداری مغز موجود در بایوبانک در اختیار پژوهشگران کشور قرار می گیرد تا مسیر انجام تحقیقات آنها تسهیل شود. بایو بانک مانند مخزنی انباشته از اطلاعات میان رشته ای است که علاوه بر ذخیره سازی تصاویر مغز، اطلاعات ارزیابی بالینی مانند روانپزشکی، روانشناختی و همین طور آزمایش های نورولوژی و جراحی اعصاب و همین طور اطلاعات آزمایشگاهی شامل آزمایش های گوناگون مربوط به بیماری و سلامت مغز انسان و همین طور نوروپاتولوژی را شامل می شود. این آزمایشگاه با هدف پاسخگویی قسمتی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان در حوزه علوم و فناوری های شناختی و نقشه برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به راه افتاده است


منبع:

1399/07/15
23:16:13
5.0 / 5
1680
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار