تعمیرگاه ستفیکس

گشت زنی سگ رباتیك بوستون دینامیكس در خیابانهای كانادا

گشت زنی سگ رباتیك بوستون دینامیكس در خیابانهای كانادا

به گزارش تعمیركار تعداد زیادی از مردم كانادا اخیرا نخستین رویارویی مستقیم را با یكی از ربات های مهم شركت ˮبوستون دینامیكسˮ(Boston Dynamics) به نام ˮاسپاتˮ در خیابان های شمال انتاریو تجربه كردند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از انگجت، شرکت "بوستون دینامیکس" اعلام نمود که این ربات با یک فرد کنترل کننده در حال گشت زنی عصرگاهی بود. این فرد کنترل کننده در حین پیاده روی اسپات "تست های روتین تحرک ربات" را انجام می داد و با یک ریموت پشت سر ربات حرکت می کرد.
هنوز زمان زیادی مانده تا کاربردهای دقیق تر ربات های شرکت "بوستون دینامیکس" را در دنیای واقعی ببینیم. حال که این ربات ها برای فروش آماده است، می توان انتظار داشت افراد بیشتری در خیابان ها با این ربات ها راه بروند.
ربات اسپات به پنج دوربین مجهز است که می تواند اسکن ۳۶۰ درجه انجام دهد. همینطور می تواند برای ساعت ها، از پله بالا برود.
ربات های این شرکت در بعضی کارخانه ها هم استفاده می شوند. بعنوان مثال شرکت فورد اعلام نمود که ربات اسپات را در یکی از کارخانه های خود در میشیگان به خدمت گرفته است.
همینطور این ربات ها مورد استفاده پلیس آمریکا هم قرار می گیرد. سخنگوی پلیس گفته که این ربات بعنوان یک دستگاه رصدکننده کنترل از راه دور بکار گرفته شده تا دستگاه های مشکوک و موقعیت های خطرناک را شناسایی و رصد کند.
منبع:

1399/07/08
13:36:17
5.0 / 5
1601
تگهای خبر: دستگاه , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار