تعمیرگاه ستفیکس
شركت داروسازی جانسون اند جانسون اعلام كرد

نتایج اولیه آزمایش بالینی واكسن كرونا با ۹۸ درصد ایمنی همراه شد

نتایج اولیه آزمایش بالینی واكسن كرونا با ۹۸ درصد ایمنی همراه شد

خراسان رضوی تولیدكننده دارویی ˮجانسون اند جانسونˮ (Johnson & Johnson) اعلام نمود كه آزمایش های اولیه واكسن كووید-19 میزان موفقیت تقویت سیستم ایمنی 98 درصدی را نشان میدهد.


به گزارش نیوزویک، نتایج تحقیقات تولیدکننده "جانسون اند جانسون" نشان می دهد، این واکسن در ۹۸ درصد از شرکت کنندگان این آزمایش، قادر به ایجاد آنتی بادی هایی برای مقابله با عفونت ویروس کروناست. آنتی بادی های خنثی کننده ۲۹ روز بعد از دریافت واکسن مشاهده شدند.
واکنش های مثبت به این واکسن که Ad۲۶.COV۲.S نامیده می شود، به "جانسون اند جانسون" کمک کرد تا واکسن را به آزمایش های فاز سوم هدایت کند و تا آخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ بیش از ۶۰هزار نفر برای آزمایش این واکسن لازم است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: "ما آمریکایی ها را به ثبت نام در آزمایش واکسن تشویق می نماییم. این مورد نه فقط جالب است، بلکه برای کشور فوق العاده خواهد بود. "
ترامپ اظهار داشت: "جانسون اند جانسون"خیلی زودتر از موعد مقرر به آزمایش های فاز سوم ویروس کرونا رسید.
پژوهشگران گفتند: درد و خستگی عضلات در ۳۶ درصد افراد بالای ۶۵ سال که واکسن دریافت نمودند، گزارش شده است، ۶۴ درصد افراد جوان نیز عوارض جانبی مشابهی گزارش کردند.
هم اکنون، چهار واکسن ایالات متحده در مرحله آزمایش نهایی قرار دارند. واکسن های شرکت های دارویی دیگر مانند پی فایزر" (Pfizer) و "مادرنا" (Moderna) در دو دوز تجویز می شوند درحالی که واکسن "جانسون اند جانسون" فقط یک دوز واکسن است.
دکتر پل استوفلس Paul Stoffels، مدیر ارشد علمی "جانسون اند جانسون" اظهار داشت: "آنچه در مورد این واکسن بسیار خاص است، کارایی یک دوز واکسن است. ما از قبل در آزمایشگاه و در مدلهای حیوانی و سپس در داوطلبان مطالعه کرده ایم و توانسته ایم نشان دهیم که با یک دوز از این واکسن پاسخ بسیار عالی و همین طور ایمنی خوبی ایجاد خواهد شد. "1399/07/05
14:11:36
5.0 / 5
1773
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار