تعمیرگاه ستفیکس

بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان ایجاد می شود

بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان ایجاد می شود

تعمیركار: یك استارتاپ آمریكایی با شركت ˮمگنیكسˮ برای ساخت بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان همكاری می كند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "یونیورسال هیدروژن" که یک استارتاپ سوخت لجستیکی جدید است، پروژه ای برای تولید یک هواپیمای هیدروژنی آغاز نموده است که بزرگترین هواپیماهای هیدروژنی جهان خواهد شد.
این شرکت که در لس آنجلس آمریکا مستقر است، مقرر است فناوری خودرا بر روی هواپیمای "Q300" که یک هواپیمای 56 نفره است و با نام "Dash-8" نیز شناخته می شود، آزمایش کند. این هواپیما به بزرگترین هواپیمای تجاری با سوخت هیدروژنی تبدیل خواهد شد.
هواپیماهای هیدروژنی که بدون انتشار آلاینده خواهند بود، برای تامین هواپیماهای مسافربری تا سال 2035 در نظر گرفته شده اند.
در صورتیکه شرکت "ایرباس" می خواهد از هیدروژن بعنوان سوخت هواپیماهای خود استفاده نماید، استارتاپ "یونیورسال هیدروژن" می خواهد یک پیشرانه سلول سوختی کاملاً الکتریکی تولید نماید. این پیشرانه شامل موتورهای الکتریکی شرکت "مگنیکس" است که بطور خاص برای تامین انرژی دو توربو محرک "Dash-8" ساخته شده اند.
شرکت "مگنیکس"(Magnix) شرکتی است که اوایل سال جاری یک هواپیمای کوچک 9 نفره را بعنوان بزرگترین هواپیمای برقی جهان تابحال به پرواز درآورد.
بنا بگفته مسئولان این پروژه جدید، ظرفیت هواپیمای "Dash-8" ارتقا یافته توسط شرکت "یونیورسال هیدروژن" به 40 صندلی کاهش خواهد یافت، چونکه ماژول های بزرگ هیدروژنی جای چند ردیف آخر را خواهند گرفت و تقریباً فضای 16 صندلی را اشغال می کنند.
برد این هواپیما تقریباً 740 کیلومتر خواهد بود که با یک جفت موتور الکتریکی دو مگاواتی "مگنیکس" کار می کند. هیدروژن اساساً مانند یک باتری عمل می کند و با حرکت در سلول های سوختی هواپیما، برق تولید می کند.
استارتاپ "یونیورسال هیدروژن" می خواهد محصول سوخت هیدروژنی خودرا که بگفته این شرکت سبب افزایش قیمت بلیط هواپیما نمی گردد، تا سال 2024 به خدمات تجاری برساند.
البته منتقدانی وجود دارند که به این واقعیت اشاره می کنند که هیدروژن در طول تاریخ خطرناک تر از سوخت های فسیلی بوده است. اما "یونیورسال هیدروژن" می خواهد ایمنی محصول خودرا با یک سری آزمایشات به نمایش بگذارد تا از این مساله اطمینان حاصل شود.
این شرکت می گوید تقریباً 2200 هواپیمای "Dash-8" در سراسر جهان وجود دارد که قابلیت سازکاری با این سلول های سوختی را دارند. ای شرکت همین طور در حال کار بر روی سیستم هایی است که بتوانند در سایر هواپیماها تعبیه شوند.
منبع:

1399/07/04
20:35:10
5.0 / 5
2050
تگهای خبر: باتری , برقی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار