تعمیرگاه ستفیکس

التماس دانشمندان به مردم برای تزریق نكردن واكسن های خانگی كرونا!

التماس دانشمندان به مردم برای تزریق نكردن واكسن های خانگی كرونا!

دانشمندان به صراحت از مردم خواسته اند كه تزریق واكسن های خانگی و تقلبی را متوقف كنند، چون كه معلوم نیست چه عوارض و عاقبتی در انتظارشان باشد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، حتی اگر دستورالعمل های ساخت واکسن ها توسط دانشمندان معتبری تهیه شده باشد، بازهم خیلی از موارد ممکنست اشتباه پیش بروند.
ممکنست فکر کنید این مسئله کاملاً واضح است، اما بنظر می رسد خیلی از افراد نمی دانند که واکسن های کووید-19 دست ساز در بهترین حالت بی اثر و در بدترین حالت بسیار خطرناک هستند. این مسئله، موضوع مقاله جدیدی است که در مجله Science انتشار یافته است.
پروفسور "جیکوب شرکوف"، استاد حقوق در دانشگاه ایلینوی اظهار داشت: همه ما این را که ​​مردم می خواهند خودرا در مقابل کروناویروس محافظت و ایمن کنند، می فهمیم، اما مردم باید بدانند که هر داروی خانگی لزوماً کمکی نخواهد کرد و بعضی از آنها ممکنست کشنده باشند.
وی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که اگر دارویی روی آنها جواب می دهد، دلیل نمی گردد استفاده آن توسط دیگران نیز قانونی باشد، بلکه آزمایش ها باید روی هزاران انسان صورت گیرد و توسط یک قانون گذار نهاد سیاسی مورد بررسی اخلاقی قرار بگیرد و با خودآزمایی نمی گردد به واکسن رسید.
ایشان سپس توضیح داد که بااینکه ارسال اطلاعات پزشکی بر روی اینترنت توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نظارت و تنظیم نمی گردد، اما تولید یک محصول درمانی حتما باید مورد تایید این سازمان قرار گیرد.
وی افزود: از همه بدتر اینکه ایجاد چنین داروها و واکسن های خانگی نه فقط سلامت جامعه را به خطر می اندازند، بلکه اعتماد به واکسن های واقعی را که موثر خواهند بود، تضعیف می کنند.
"شرکوف" اظهار داشت: ما در عصر اطلاعات غلط واکسن زندگی می نماییم. این یکی از دلایلی است که ما آزمایشات بالینی مرحله ای را برای تولید واکسن ها و درمان های پزشکی انجام می دهیم و انجام آنها فقط به این علت نیست که بفهمیم موثر است یا نه، بلکه مسئله اصلی شناخت عوارض آن است تا به شکلی تولید شود که به مردم صدمه ای نرساند.
سرانجام "شرکوف" افزود که حتی اگر واکسن های خانگی توسط افراد مشهوری سفارش شوند، این بدان معنا نیست که باید اعتماد کرد. بدین سبب بهتر است واکسن های خانگی ساخته نشود و مردم نیز به افرادی که این کار را می کنند، گوش ندهند.
منبع:

1399/06/31
13:38:02
5.0 / 5
2243
تگهای خبر: اینترنت , تنظیم , خانگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار