تعمیرگاه ستفیکس
نمایشگاه ۲۰۱۹ CES

اپتومتریست خود باشید!

اپتومتریست خود باشید!

تعمیركار: بتازگی خرید اینترنتی بین افراد بسیار محبوب شده است و افراد خیلی از فروشگاه های اینترنتی عینك فروشی مانندWarby Parker، Zenni Optical و EyeBuyDirect خرید می كنند اما بتازگی یك دستگاه بینایی سنجی توسعه داده شده كه توسط آن افراد می توانند در خانه از وضعیت بینایی خود آگاه شوند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، دستگاه بینایی سنجی مذكور "EyeQue VisionCheck" نام دارد و روز گذشته در نمایشگاه ۲۰۱۹ CES رونمایی گردید.
این دستگاه بلوتوثی قابل حمل، با استفاده از یك برنامه تلفن همراه، می تواند عمل بینایی سنجی را در خانه انجام دهد و وضعیت نزدیك بینی، دوربینی و آستیگماتیسم افراد را اندازه گیری نماید.
بینایی سنجی یا اپتومتری(optometry) یك قسمت از معاینات كامل چشم شمرده می شود و شامل ستاندن پیشینه بینایی، سنجش حدت بینایی، ارزیابی ریفركشن، ارزیابی دید دوچشمی، تطابق و حركات چشمی، دید رنگ، غربالگری و ارزیابی داده ها می باشد. به عبارت دیگر بینایی سنجی بررسی دید و ساختارهای مربوط به آن است برای كشف اختلالات بینایی و تجویز عدسی های مناسب یا دیگر وسایل كمك كننده به بینایی یا تمرین های چشمی برای جبران كاستی های دید.
پس از آزمایش، این دستگاه "نمره عینك چشم"(EyeGlass Numbers) افراد را به آنها نشان داده است. اعداد شبیه به یك نسخه عینك چشم هستند، اما لازم نیست كه یك دكتر آنرا تایید كند. سپس آن شما می توانید "نمره عینك چشم" خودرا برای فروشگاه های اینترنتی عینك فروشی مانند Zenni Optical و EyeBuyDirect ارسال كنید و عینك خودرا خریداری كنید.
سال گذشته باز دستگاه مشابهی به نام "EyeQue" رونمایی گردید اما همانند این دستگاه جدید مجهز به بلوتوث نیست.
بنا بر برنامه ریزی ها این دستگاه در ماه مارس سال جاری عرضه خواهد شد.1397/10/18
14:20:06
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار