تعمیرگاه ستفیکس

مریخ نورد استقامت صاحب یك برادر دوقلوی زمینی شد

مریخ نورد استقامت صاحب یك برادر دوقلوی زمینی شد

تعمیركار: ناسا خبر از ساخت و آزمایش یك برادر دوقلو برای مریخ نورد ˮاستقامتˮ به نام ˮخوش بینیˮ داده است تا با انجام آزمایش های مختلف روی آن در زمین، به عملكرد بهینه ˮاستقامتˮ در مریخ كمك نماید.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، مریخ نورد "استقامت"(Perserverance) ناسا در ماه ژوئیه برای انجام یک سفر چند ماهه به مقصد مریخ پرتاب شد. این کار چیزی شبیه به فرستادن بچه خود به دانشگاه است، با این تفاوت که دیگر هیچ گاه او را نخواهید دید. اما دانشمندان ناسا روی کره زمین همچنان می توانند از کاوشگر "اوپتیمیسم"(Optimism) به معنای "خوش بینی" که برادر دوقلوی "استقامت" شمرده می شود، لذت ببرند.
آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا(JPL) اعلام نموده است که یک مدل مهندسی کامل از این مریخ نورد نخستین آزمایش رانندگی خودرا در تاریخ یکم سپتامبر گذرانده است. این آزمایش در یک انبار انجام شده است، اما "خوش بینی" برای یک چالش بزرگ تر آماده می شود و آن جایی به نام "حیاط مریخ"(Mars Yard) است که یک محیط مریخی شبیه سازی شده واقع در مرکز JPL در کالیفرنیا است.
"خوش بینی" در واقع مخفف عبارت "دوقلوی عملیاتی استقامت برای ادغام مکانیزم ها و ابزارهای فرستاده شده به مریخ" است. این مریخ نورد از نظر اندازه، سیستم راندن و مغزهای کامپیوتری تقریباً مشابه "استقامت" است.
ناسا حالا این مریخ نورد زمینی را به خانه جدید خود که یک گاراژ در نزدیکی "حیاط مریخ" است، منتقل کرده است.
ناسا می گوید: "خوش بینی" وظیفه مهمی را بر عهده دارد. پژوهشگران ناسا برای جلوگیری از بروز مشکلات غیرمنتظره بعد از فرود مریخ نورد "استقامت" بر سطح مریخ در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۱، به این مریخ نورد شبیه سازی شده بعنوان یک بستر آزمایشی نیاز دارد تا ارزیابی کند که سخت افزارها و نرم افزارهای "استقامت" چگونه دستورات را انجام می دهند.
"خوش بینی" در "حیاط مریخ" به کاوشگر "مگی"(Maggie) خواهد پیوست که یک مدل مهندسی از مریخ نورد "کنجکاوی"(Curiosity) ناسا و در واقع برادر دوقلوی آن است.
"مت استامبو" از ناسا اظهار داشت: ماموریت "کنجکاوی" درس هایی را از "مگی" آموخته است که یادگیری آن به روشی غیر از آن به هیچ وجه ممکن نبود. حالا که ما "خوش بینی" را داریم، ماموریت "استقامت" می تواند به خوبی آنچه را که برای موفقیت در مریخ نیاز دارد، بیاموزد.
مریخ نورد "استقامت" در صدد یافتن نشانه هایی از حیات باستانی در سیاره سرخ خواهد بود. این کاوشگر همین طور یک بالگرد آزمایشی را همراه خود دارد که مقرر است نخستین پرواز یک هوانورد در جو غیر از زمین را رقم بزند.
مریخ نورد "استقامت" نمایانگر تازه ترین و بزرگترین فناوری های اکتشافات سیاره ای است و الان دوقلوی آن به ناسا کمک خواهدنمود تا از پس چالش هایی که در سیاره مریخ بر سر راه آن قرار دارد، برآید.1399/06/18
10:23:47
5.0 / 5
1980
تگهای خبر: فناوری , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار