تعمیرگاه ستفیکس

پهپادهای آتش نشانی كه شیشه هم پاك می كنندبعلاوهفیلم

پهپادهای آتش نشانی كه شیشه هم پاك می كنندبعلاوهفیلم

به گزارش تعمیركار اخیرا پهپادهایی ساخته شده است كه با استفاده از قدرت آبپاشی خود علاوه بر خاموش كردن آتش سوزی ها قادر به تمیز كردن پنجره های آسمان خراش ها هم هستند.به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا، پهپادها در آخرین پیشرفت خود به كمك یكی از خطرناك ترین كارها آمده اند و می توانند علاوه بر شستن شیشه های پنجره های آسمان خراش ها به كمك هر كسی كه ترس از ارتفاع دارد هم بیایند.

این پهپادها توسط شركت "ایرونز"(Aerones) واقع در كشور لتونی توسعه یافته اند كه با موفقیت قادر به جایگزینی با انسان ها در پاك كردن شیشه های ساختمان های بلند مرتبه هستند.

این پهپادهای AD28 از قدرتمندترین پهپادها هستند كه در اصل برای حمل بارهای سنگین طراحی شده اند و در جدیدترین توسعه خود می توانند آب را از یك شلنگ متصل به زمین به محل مورد نظر بپاشند.

شركت "ایرونز" در توسعه تجهیزات پهپادهای سنگین، همچون پهپادهای یخ زدایی و تعمیرات توربین های بادی و تمیز كردن برج ها متخصص است.

این پهپاد علاوه بر اینكه نمایش جذابی برای افراد داخل برج ها به ارمغان می آورند، یك گزینه امن تر برای كارگرانی است كه برای تمیز كردن پنجره های آسمان خراش ها مجبورند از ارتفاعات بسیار بلند معلق شوند.

شركت سازنده همینطور تضمین می نماید كه این پهپادها این كار را سریع تر از كارگران متخصص انجام می دهند.

با این حال، شستن پنجره های آسمان خراش ها منجر به مرگ و میر مختلف نمی گردد. تعداد مجروحین و وفات یافتگان این كار در چند دهه گذشته به صورت قابل توجهی با افزایش ایمنی تجهیزات كاهش یافته است. حتی یك مطالعه اشاره نمود كه شستن پنجره آسمان خراش ها امن تر از شغل رانندگی تاكسی است.

شركت "ایرونز" همینطور اشاره نمود كه این پهپادها می توانند در خاموش كردن آتش سوزی هایی كه در طبقات بالایی یك ساختمان اتفاق می افتند، مفید باشند.

در كل، استفاده از این پهپادهای پیشرفته بطور قطع می تواند جان افراد زیادی را نجات دهد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/10/14
15:02:15
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: تعمیر , تعمیرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار