تعمیرگاه ستفیکس
محققان دانشگاه راتگرز :

گوشی هوشمند مقصر كسب نمرات پایین دانشجویان در امتحانات است

گوشی هوشمند مقصر كسب نمرات پایین دانشجویان در امتحانات است

تعمیركار: نتایج یك مطالعه در ˮدانشگاه راتگرزˮ آمریكا نشان می دهد، سهولت یافتن اطلاعات در اینترنت به تمركز و حافظه دانشجویان/دانش اموزان لطمه می زند و سبب می شود تا آنها نمرات پایینی در امتحانها كسب كنند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، یافته های این مطالعه که در مجله "Educational Psychology" انتشار یافت، نشان داد که گوشیهای هوشمند مقصر این امر هستند. طی این مطالعه محقان دو هزار و ۴۳۳ نفر را طی ۱۱ دوره مختلف مورد بررسی قرار دادند. آنها با بررسی دانشجویانی که تکالیف زیادی داشتند اما در امتحان نمرات پایین تری کسب کرده بودند دریافتند که به احتمال زیاد این افراد بجای اینکه خودشان تکالیف را حل کنند و به سوالات با دانش خود پاسخ دهند، پاسخ تکالیف را بوسیله اینترنت یا منبع دیگری دریافت می کردند.
"آرنولد گلس"(Arnold Glass) نویسنده اصلی این مطالعه و استاد روانشناسی دانشگاه راتگرز اظهار داشت: هنگامی که دانش آموز با مراجعه به اینترنت تکالیف خودرا انجام دهد معمولاً جواب صحیح را می یابند و نمره بالایی در بخش تکالیف کسب می کنند اما آنها خیلی سریع سوال و جواب را فراموش می کنند و بدین سبب نمی توانند در امتحانات به آن سوالات پاسخ دهند.
این تحقیقات همین طور نشان داد که در صورتیکه در سال ۲۰۰۸، ۱۴ درصد دانش آموزان در امتحانات نسبت به تکالیف خانه نمرات کمتری کسب کرده بودند، این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۵۵ درصد افزایش یافته بود برای اینکه استفاده از تلفن های هوشمند برای انجام تکالیف افزایش یافته است.
گلس اظهار داشت: وقتی دانش آموزان سوال تکالیفشان را بخوانند و درباره آنها فکر کنند و بدون اینترنت به آن سوالات پاسخ دهند این مشکل در امتحانات رخ نخواهد داد.
منبع:

1399/05/30
11:18:12
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: اینترنت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار