تعمیرگاه ستفیکس

بهترین پهپادهای سال ۲۰۱۸ بعلاوه تصاویر

بهترین پهپادهای سال ۲۰۱۸ بعلاوه تصاویر

تعمیركار: در سال ۲۰۱۸، پهپادهای گوناگونی ابداع و عرضه شده اند كه می توانند عكسبرداری و فیلمبرداری با كیفیت كمك كنند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، پهپادها در چند سال قبل از یك پدیده سرگرم كننده به یك فناوری كاملا فرهنگی تبدیل گشته اند. این ابزار قابل هدایت از طریق دور هم اكنون، در حوزه مخابرات، ناوبری جهانی، پژوهش های هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به كار گرفته می شوند اما مهم ترین كاربرد این فناوری برای افراد عادی، عكسبرداری و فیلمبرداری است.
حالا بازار فروش پهپادها، با انواع گوناگونی اشباع شده است و علاقه مندان می توانند پهپادها را در شكل و اندازه مورد نظر خود پیدا كنند.
در سال ۲۰۱۸، خیلی از شركت های فناوری، پهپادهای گوناگونی را با خصوصیت ها و قابلیت های جالب و منحصربه فرد ابداع و عرضه كرده اند كه می توانند به ثبت تصاویر و فیلم های زیباتر و واضح تر كمك كنند.
در اینجا، لیستی از بهترین پهپادهای سال ۲۰۱۸ عرضه می شوند تا علاقه مندان بتوانند پهپاد دلخواه خویش را راحت تر پیدا كنند.

"ماویك ۲ پرو" (MAVIC 2 PRO)


ماویك ۲ كه محصول شركت فناوری "دی جی آی" (DJI) است، موفق شده عنوان بهترین پهپاد سال ۲۰۱۸ را به دست بیاورد.
همه خصوصیت های مورد نیاز یك پهپاد به همراه یك دوربین حرفه ای شركت "هاسلبلاد" (Hasselblad) در ماویك ۲ وجود دارند تا كاربران بتوانند تصاویر مورد نظر خویش را از زاویه دید یك پرنده در حال پرواز ثبت كنند.
ماویك ۲، قوی و قابل حمل است و می تواند به صورت خودكار از موانع عبور كند. دوربین این پهپاد می تواند بهترین تصاویر هوایی را عرضه نماید.
برخلاف اولین نمونه های ماویك كه فقط می توانستند موانع مقابل خویش را تشخیص دهند، ماویك ۲ به یك سیستم اطلاع رسانی محیطی كامل مجهز است؛ در نتیجه می تواند به جلو، عقب، بالا، پایین و حتی چپ و راست حركت نماید و حالت پرواز خویش را تغییر دهد.
ماویك ۲ به خاطر سنسور یك اینچی و فناوری پردازش خود می تواند ویدئوهایی با وضوح ۴K تهیه كند؛ در نتیجه نسبت به نسخه پیشین خود، حدودا یك میلیارد رنگ مجزا را نشان داده است. باآنكه اندازه، شكل و وزن ماویك ۲ با نسخه پیشین آن یكسان است، كنترل بیشتری از عمق دامنه تحت پوشش خود دارد.
قیمت پهپاد ماویك ۲، ۱۴۴۹ دلار ثبت شده است.

"بریز" (BREEZE)


پهپاد شركت چینی "یانیك" (YUNEEC) موسوم به بریز، می تواند بهترین پهپاد برای افراد تازه كار باشد چونكه به پرواز درآوردن آن ساده است، قیمت نسبتا پایین و دوام بالایی دارد. به علاوه این پهپاد می تواند فضای كافی را برای رشد و پیشرفت كاربر خود فراهم آورد.
كار با پهپادهای بی كیفیت، معمولا دشوار و غیرقابل اطمینان است؛ در نتیجه امكان شكستن و صدمه دیدن آنها وجود دارد. به نظر متخصصان، بهتر است افرادی كه در ابتدای راه قرار دارند، كار خویش را با پهپادهایی آغاز كنند كه قابل اطمینان و تضمین شده هستند و تعمیر یا ارتقای آنها هم ساده است.
پهپاد "بریز" با در نظر گرفتن این اهداف، انتخاب فوق العاده ای برای افراد تازه كار است. باآنكه "بریز"، پهپاد گران قیمتی نیست، اما آنقدر هم ارزان نیست كه كاربر بتواند آنرا بدون دقت كافی به پرواز درآورد.
"بریز"، به یك دوربین نسبتا خوب و امكانات بسیاری مجهز است. كاربران می توانند "بریز" را با كمك تلفن همراه هوشمند یا سیستم كنترل شركت یانیك تحت كنترل درآورند.
پهپاد "بریز"، با قیمت ۲۰۰ تا ۲۳۰ دلار به بازار عرضه شده است.

"تلو" (TELLO)


پهپاد تلو كه محصول شركت "رایز" (RYZE) است، بهترین پهپاد ارزان قیمت به حساب می آید.
این پهپاد كوچك و مقرون به صرفه، همه خصوصیت های ضروری یك پهپاد را در خود جای داده و به پرواز درآوردن آن هم بسیار راحت است.
پهپادهایی كه با قیمت كمتر از ۱۰۰ دلار عرضه می شوند، معمولا ارزش بالایی ندارند و فاقد خیلی از خصوصیت های پیشرفته و قابلیت های مورد نیاز كاربران هستند، اما داستان تلو كاملا متفاوت می باشد. این پهپاد به رغم داشتن قیمت كمتر از ۱۰۰ دلار، بهترین خصوصیت ها و قابلیت ها را در خود جای داده است. "تلو"، یك تراشه پردازش تصویری، فناوری برقراری ثبات در پرواز شركت "دی جی آی"، یك دوربین پنج مگاپیكسلی با قابلیت عرضه ویدئوی اچ دی و یك باتری كه امكان پرواز ۱۳ دقیقه ای را فراهم می آورد، را شامل می گردد.
نكته منفی در مورد "تلو" این است كه كنترل از طریق دور ندارد و كاربر حتما باید آنرا با كمك یك كنترل مجازی در اپلیكیشنی كه روی تلفن همراه نصب می شود، كنترل كند؛ در نتیجه هدایت پهپاد با دقت كافی صورت نمی گیرد.
پهپاد "تلو"، با قیمت ۹۹ دلار به بازار عرضه شده است.

"اینسپایر ۲" (INSPIRE2)


پهپاد "اینسپایر"، محصول دیگری از شركت دی جی آی است كه به خاطر داشتن یك دوربین حرفه ای، بهترین انتخاب برای فیمسازان به حساب می آید.
"اینسپایر"، خصوصیت های قابل توجهی دارد. این پهپاد می تواند محدوده تا چهار مایل را كنترل كند، سرعت آن ۶۷ مایل بر ساعت است، قابلیت دوری از موانع را دارد و همه خصوصیت های ثبات در پرواز و سیستم خودران كه از یك پهپاد انتظار می رود، شامل می گردد.
دوربین "اینسپایر"، آخرین مدل دوربین شركت دی جی آی است كه امكان عكسبرداری و فیلمبرداری هوایی را فراهم می آورد. این دوربین در هر ثانیه، ۳۰ عكس را با كیفیت ۵.۲K ثبت می كند.
سیستم كنترل "اینسپایر" هم فوق العاده است. این پهپاد، به اپلیكیشن "گو" (Go) شركت دی جی آی هم مجهز است كه امكان كنترل پیشرفته پهپاد را تنها با تماس نوك انگشتان كاربر فراهم می آورد. با وجود "اینسپایر"، كاربران دیگر برای فیلمبرداری و عكسبرداری حرفه ای، نیازی به تجربه ابتدایی فیلمسازی یا مهارت های هدایت پهپاد ندارند.
پهپاد "اینسپایر"، با قیمت سه هزار دلار به بازار عرضه شده است.

"داركو اچ دی" (DRACO HD)


پهپاد شركت "یوویفای" (UVIFY) موسوم به "داركو اچ دی"، بهترین پهپاد برای مسابقات سطح ابتدایی و متوسط است.
مهم ترین نكته در مورد داركو اچ دی، قابل تنظیم بودن آن است؛ در نتیجه كاربر می تواند در صورت نیاز، هر كدام از اجزای آن مانند دوربین، موتورها و یا فرستنده های ویدئویی را ارتقا دهد و یا عوض كند.
دلیل محبوبیت این پهپاد، این است كه به كار بردن و یا به پرواز درآوردن آن، پیچیده نیست؛ در نتیجه انتخاب خوبی برای افراد تازه كار خواهد بود.
پهپاد "داركو اچ دی"، با قیمت ۶۹۹ دلار به بازار عرضه شده است.

"مامبو" (MAMBO)


شركت فرانسوی "پاروت" (PARROT)، پهپادی عرضه داده كه بهترین گزینه جهت استفاده كوكان است. این پهپاد موسوم به "مامبو"، محكم است و می توان آنرا به راحتی به كار برد.
"مامبو"، ارزان ترین پهپادی است كه می توان برای كودكان تهیه كرد. "مامبو" برخلاف بیشتر مینی پهپادها، مخصوص كودكان طراحی شده است. این پهپاد علاوه بر سنسورهای حركتی و نرم افزار پیشرفته اتوپایلت، امكاناتی دارد كه آنرا به ابزاری فراتر از یك پهپاد ابتدایی تبدیل می كند.
كاربران می توانند "مامبو" را با تلفن همراه هوشمند و یا یك كنترل از طریق دور پیچیده هدایت كنند.
پهپاد "مامبو"، با قیمت ۱۲۰ دلار به بازار عرضه شده است.

"اسپارك" (SPARK)


سومین پهپاد شركت دی جی آی، "اسپارك" نام دارد كه می توان گفت بهترین گزینه برای گرفتن تصاویر سلفی است. این پهپاد نیازی به كنترل از طریق دور ندارد و می تواند تصاویر سلفی كاربران را ثبت كند.
"اسپارك"، مجموعه ای از خصوصیت ها و قابلیت های پهپادهای كوچك را در خود جای داده است. این پهپاد به رغم اندازه كوچك خود، نسبت به پهپادهای بزرگتر و گران تر دی جی آی، مزایای بسیاری دارد.
مهمترین خصوصیت "اسپارك" به جز كوچك و قابل حمل بودن، داشتن حالت های هوشمند پرواز است. به علاوه، این پهپاد قابلیت تشخیص حالت پرواز دارد كه هدایت آنرا بدون تلفن همراه هوشمند یا كنترل از طریق دور ممكن می كند.
دیگر خصوصیت مهم "اسپارك"، سیستم دوری از موانع می باشد. باآنكه توانایی تشخیص و دوری از موانع معمولا به پهپادهای بزرگتر اختصاص دارد، دی جی آی این قابلیت ها را در پهپاد كوچك خود هم قرار داده است. هدف شركت از تجهیز "اسپارك" به این قابلیت، پیشگیری از تصادف و صدمه دیدن پهپاد است.
"اسپارك"، به یك دوربین ۱۲ مگاپیكسلی هم مجهز است كه می تواند در هر ثانیه ۳۰ تصویر را به صورت خودكار ثبت كند.
قیمت پهپاد "اسپارك"، ۵۰۰ دلار تعیین شده است.1397/10/11
13:35:31
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: باتری , تشخیص , تعمیر , تنظیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار