تعمیرگاه ستفیکس

توسعه برنامه ای برای احراز هویت مسافران به روشی نوین

توسعه برنامه ای برای احراز هویت مسافران به روشی نوین

اداره امنیت حمل و نقل آمریكا در حال كار بر روی توسعه یك برنامه یا یك وب سایت است كه در این دوران كه ویروس كرونا در تمام جهان شیوع پیدا كرده است، احراز و تایید هویتی مسافران به نحوی نوین و امن و بدون استفاده از فناوری بیومتریك یا شناسایی فیزیكی در زمان حال صورت پذیرد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش ها استفاده از برنامه های دیجیتالی که به کاربران امکان می دهد اطلاعات و مشخصات شخصی خویش را در آن برای احراز و تایید هویت وارد کنند یک ابزار تکنیکی و مناسب برای تشخیص هویت مسافران در این زمان می تواند باشد.
به قول اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده قبل از شیوع این بیماری صدها مسافر در روز بدون عرضه مدارک شناسایی لازم از پاسگاه های امنیتی عبور می کردند اما حال قصد بر این است که مسافران قبل از گذر از این ایستگاه های بازرسی(security checkpoints) اطلاعات شخصی خویش را در برنامه یا وبسایتی وارد کنند.
اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا(Transportation Security Administration‎) یکی از ادارات زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا که وظیفه حفاظت از مسافران در ایالات متحده آمریکا را بر عهده دارد حالا تصمیم گرفته است برنامه یا وبسایتی را توسعه دهد که توسط آن مسافران بتوانند مستقیماً با تلفن های همراه خود در آن اطلاعات خواسته شده برای تایید هویت را وارد کنند و دیگر احتیاج به تعامل با افراد دیگر برای نشان دادن کارت شناسایی و به شکلی تعامل فیزیکی با افراد مسئول تایید هویت وجود ندارد.
بدین سان مسافران می توانند به صورت دستی مشخصات خود همچون نام، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن همراه و... را وارد کنند. تمام این عملیات در کمتر از پنج دقیقه قابل اجرا می باشد و سپس با بررسی داده های شخصی افراد به آنها اطلاع می دهند که آیا اطلاعات وارد شده صحیح است و می توانند عبور کنند و یا ناقص است و احتیاج به بررسی و ویرایش دارد تا عملیات تایید هویت آنها تکملیل شود. همینطور برای تعیین اینکه آیا شماره تلفن استفاده شده متعلق به خود شخص است یا خیر هم باید مدارکی وارد سایت یا برنامه شوند که گواه از اصل بودن این مورد باشد.
این برنامه از مدل سازی داده ها و الگوریتم ها برای شناسایی هرگونه مغایرت داده ها با یکدیگر استفاده می نماید و اگر مدرکی جعلی بعنوان داده وارد شود سریعا توسط این فناوری ها قابل شناسایی است. لازم به ذکر است که به قول این سازمان حفظ حریم خصوصی کاربران در اولویت این برنامه قرار دارد و جای نگرانی نیست.
منبع:

1399/05/20
22:44:32
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: تشخیص , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار