تعمیرگاه ستفیکس

بهترین ردیاب های خواب سال ۲۰۱۸ بشناسیدبعلاوهتصاویر

بهترین ردیاب های خواب سال ۲۰۱۸ بشناسیدبعلاوهتصاویر

تعمیركار: ابزار ردیابی خواب، از مشهورترین و كاربردی ترین فناوری هایی هستند كه در سال ۲۰۱۸ نمایش شده اند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از تك رادار، انسان ها به خواب كافی نیاز دارند. حتی كسانی كه غذای مناسب می خورند، روزانه ورزش می كنند، شغل خوب دارند و مطالعه می كنند، در صورت نداشتن خواب كافی، نتیجه خوبی نخواهند دید. نداشتن خواب كافی می تواند بر روحیه، سطح انرژی و پوست موثر باشد و كمبود خواب در بلندمدت، نتایج منفی جدی برای سلامتی به دنبال خواهد داشت.
در هر حال، بیشتر افراد از نداشتن خواب كافی رنج می برند؛ در نتیجه شركت های فناوری برای كمك به این گونه افراد، ابزارهایی ابداع نموده اند كه وضعیت خواب آنها را ردیابی می كنند.
بیشتر ردیاب های پوشیدنی خواب، حركات بدن و ضربان قلب را در طول خواب بررسی می كنند اما ردیاب هایی كه پوشیدنی نیستند، بالا و یا زیر خوشخواب و حتی روی میز كنار تخت قرار می گیرند تا كاربر بتواند با كمك آنها، وضعیت تنفس، خروپف و دما را بررسی كند.
شركت هایی مانند پولار و نوكیا، قابلیت ردیابی خواب را به ابزار خود افزوده اند. در اینجا، لیستی از هشت ابزار ردیابی خواب نمایش شده است كه گزارشی در مورد خواب كاربر نمایش می دهند و داده هایی درباره حركت و چرخش بدن وی در طول شب فراهم می كنند.

"نوكیا استیل" (Nokia Steel)


نوكیا استیل، نوعی ساعت هوشمند است كه خواب كاربر را ردیابی می كند.
این ساعت آنالوگ، برای كسانی كه می خواهند بدون دریافت هشدارهای روی صفحه تلفن همراه خود، به داده های دقیق دسترسی داشته باشند. كاربر می تواند با كمك این ساعت، فعالیت های روزانه خودرا بررسی كند.
ساعت نوكیا استیل، ضربان قلب را بررسی می كند و آنرا به صورت روزانه گزارش می دهد. همچنین، خواب كاربر را بر طبق چرخه های سبك و عمیق، اختلالات، عمق و نظم آن بررسی می كند.
باتری این ساعت با هر بار شارژ، ۲۵ روز كار می كند و روی حالت ذخیره انرژی، تا ۲۰ روز دیگر كاربرد خواهد داشت.
با اتصال نوكیا استیل به سیستم GPS، امكان ردیابی خودكار راه رفتن، دویدن، شنا كردن و فعالیت های بیرون از منزل كاربر باز ممكن میگردد.
این ساعت، ضد آب است؛ در نتیجه كاربر می تواند آنرا هنگام شنا كردن و یا قدم زدن زیر باران به همراه داشته باشد.
كاربران می توانند تماس ها، پیام ها و هشدارهای تلفن همراه خودرا روی این ساعت ببینند. اپلیكیشن به كار رفته در این ساعت، زمان خواب را به كاربر یادآوری می كند و با یك زنگ آگهی آرام او را از خواب بیدار می نماید.
ساعت هوشمند نوكیا استیل، با قیمت ۱۰۰.۴۳ دلار به بازار عرضه شده است.

"نوكیا اسلیپ" (Nokia Sleep)


نوكیا اسلیپ، نوعی پد است كه راه ساده ای برای ردیابی خواب كاربران به حساب می آید.
كاربران می توانند این پد را زیر خوشخواب تخت خود قرار دهند تا بدون بستن ابزار خاصی به دور مچ دست، كیفیت خوابشان بررسی شود.
این پد، مزاحمتی برای كاربر خود نخواهد داشت؛ در نتیجه كاربر با دراز كشیدن روی تخت، وجود آنرا حس نمی نماید. اگر كاربر، یك ردیاب تناسب اندام یا یك ساعت هوشمند داشته باشد، می تواند از شارژ شدن پد هنگام استراحت خود مطمئن شود.
نوكیا اسلیپ، مراحل و حالات خواب، ضربان قلب، زمان خروپف كردن كاربر و طول خواب او را بررسی می كند. این پد برای كسانی كه حركت زیادی در خواب دارند مناسب می باشد و می تواند كیفیت خواب را ارزیابی كند.
پد نوكیا اسلیپ، با قیمت ۷۵.۶۴ دلار به بازار عرضه شده است.

"بدیت ۳" (Beddit ۳)


ردیاب خواب بدیت ۳، برای كاربرانی مناسب می باشد كه عادت ندارند در خواب لباس به تن داشته باشند. این ردیاب كه كاملا از پلی استر ساخته شده، سنسور فوق العاده باریك، نرم و انعطاف پذیر است و زیر پتو مخفی میگردد.
بدیت ۳ می تواند وضعیت خواب، ضربان قلب، تنفس، خروپف و محیط اتاق خواب همچون دما و رطوبت را به صورت دقیق و مداوم در طول شب بررسی كند.
هنگامی كه كاربر به خواب می رود، بدیت ۳ كار خودرا به صورت خودكار و بدون نیاز به هیچ اپلیكیشن یا فشار هیچ دكمه ای آغاز می كند.
علاوه بر ضربان قلب، تنفس و خروپف، دیدن نتیجه تمام ردیابی ها همچون رتبه بندی، زمان، كارآیی و چرخه خواب در یك اپلیكیشن iOS مشخص می شوند.
این اپلیكیشن می تواند هر روز صبح، جزئیات كیفیت و كمیت خواب كاربر و همین طور داده های مربوط به ضربان قلب و تنفس او را نشان دهد. همین طور او را از خروپف كردن در طول شب و یا خواب ضعیفش آگاه می كند.
نشان دادن دما و رطوبت اتاق باز می تواند به كاربر در بررسی محیط خوابش كمك نماید. خواندن همه این اطلاعات بسیار ساده است و به مرور زمان امكان تحلیل آنها را باز فراهم می آورد.
بااینكه بدیت ۳ برای ردیابی داده های مربوط به یك نفر طراحی شده اما از عهده بررسی حركات و كیفیت خواب دو نفر باز برمی آید.

"رِس مِد" (ResMed)


شاید استفاده از یك مچ بند ردیاب و یا ردیابی كه به پوست متصل می شود، برای خیلی از كاربران، دشوار یا ناراحت كننده باشد. سازندگان رِس مِد در ابداع این ابزار، رویكرد متفاوتی را در پیش گرفته اند و ردیابی نمایش داده اند كه با بدن تماس ندارد. این ردیاب به رغم قرار گرفتن روی میز كنار تخت می تواند تنفس، ضربان قلب و كیفیت كلی خواب را به دقت بررسی كند.
رِس مِد با بررسی صدا، نو و سطح دمای اتاق خواب كاربر می تواند بازخوردی برای بهبود محیط خواب او عرضه نماید. اپلیكیشن همراه رِس مِد باز كاربر را در ورزش های تنفسی یاری می دهد.
رتبه بندی خواب كاربر باز بر طبق سن و جنسیت كاربر محاسبه میگردد و بازخورد و پیشنهاداتی برای نحوه بهبود آن نمایش می كند.

"پولار ام ۴۳۰" (Polar M۴۳۰)


پولار، یكی از بهترین ساعت های مخصوص دوندگان است كه در سال ۲۰۱۸ ابداع شده اند. در سیستم این ساعت، یك شتاب سنج قرار دارد كه می تواند بازخورد دقیقی از ساعات خواب كاربر عرضه نماید، اختلالات خواب را ردیابی می كند و داده های مربوط را به یك اپلیكیشن می فرستد.
كاربر با استفاده از این ساعت می تواند خواب خود و تغییرات برنامه خودرا به مرور زمان ارزیابی كند.
همه داده های به دست آمده، به اپلیكیشنی موسوم به "پولار كامپنین"(Polar companion) ارسال می شوند تا كاربر بتواند كیفیت خواب خودرا بررسی كند.
قیمت ردیاب پولار، ۱۶۹.۹۹ دلار تعیین شده است.

"ام فیت كیو اس" (Emfit QS)


ام فیت كیو اس، ابزار ردیابی خواب مناسبی برای ورزشكارانی است كه در كار خود جدی هستند. این ردیاب به شكل نامحسوس زیر تشك كاربر قرار می گیرد؛ در نتیجه با بدن كاربر تماس مستقیم ندارد.
ردیاب ام فیت كیو اس، برای ورزشكاران طراحی شده و متغیر ضربان قلب آنها را بررسی می كند.
از آنجائیكه ام فیت كیو اس، بازیابی بدن را در طول شب بررسی می كند، با ردیاب های دیگر تفاوت اساسی دارد. این ردیاب، یك رتبه را هنگام دراز كشیدن كاربر در تخت و رتبه دیگری را باز هنگام بامداد نمایش می دهد.
اگر رتبه كاربر در طول روز بالا باشد، بدن برای ورزش سنگین آماده است اما در صورت پایین بودن رتبه، كاربر نباید فشار زیادی به خود وارد كند.
این ردیاب، مراحل خواب كاربر، حركات بدن و تنفس او را در یك دوره ۳۶۰ روزه مورد بررسی قرار می دهد؛ در نتیجه اگر در جستجوی یك ردیابی خواب بهتر هستید می توانید از آن استفاده كنید.
ردیاب ام فیت كیو اس، با قیمت ۱۹۹ دلار نمایش شده است.

"فیت بیت ورسا" (Fitbit Versa)


معمولا همه ردیاب های معرفی شده جهت بررسی خواب كاربر، باید در تمام طول شب پوشیده شوند اما فیت بیت ورسا، نوعی ساعت هوشمند است كه این محدودیت را ندارد.
فیت بیت ورسا، جدیدترین نوع ساعت هوشمند است كه طراحی مدور و سبكی دارد و به راحتی می توان از آن استفاده نمود. تسمه های این ساعت، قابل تنظیم هستند و می توان اپلیكیشن های بسیاری را روی آن نصب كرد. زمان شارژ باتری فیت بیت ورسا، به بیشتر از چهار روز می رسد.
ورسا به خاطر سنسورهای به كار رفته در آن به خصوص ژیروسكوپ و سنسور ضربان قلب، یك گزینه مناسب برای ردیابی خواب كسانی است كه به ردیابی وضعیت تناسب اندام خود باز اهمیت می دهند. این ساعت می تواند هشدارهایی را به مچ دست كاربر ارسال نماید.
كاربر می تواند سپس بیدار شدن از خواب، اپلیكیشن فیت بیت را باز كند تا وضعیت خواب و مراحل گوناگون خواب خودرا در طول شب ببیند. بدین ترتیب، بینش های شخصی سازی شده ای در مورد خواب كاربر نمایش میگردد.
ورسا برای كسانی كه یك ردیاب خواب و تناسب اندام ارزان قیمت می خواهند، گزینه مناسبی خواهد بود.
قیمت فیت بیت ورسا، ۱۹۶.۸۵ دلار تعیین شده است.

"حلقه اورا" (Oura Ring)


حلقه اورا، انتخاب خوبی برای كاربرانی است كه نمی خواهند از مچ بندهای ردیاب استفاده كنند یا ردیاب ها را در تختخواب خود قرار دهند. این حلقه هوشمند می تواند بر خواب، ضربان قلب، درجه حرارت بدن، میزان تنفس، شمارش گام و میزان كالری سوزانده شده كاربر نظارت كند.
حلقه های هوشمند، یكی از فناوری های جالب چند پارسال به شمار می روند اما هیچ گاه از محدوده اولین نمونه، فراتر نرفته اند. با این وجود، حلقه اورا، از این محدودیت عبور كرده است.
اورا می تواند فعالیت، سلامت و خواب كاربر را مورد بررسی قرار دهد. بااینكه اورا از عهده ردیابی فعالیت برمی آید اما تمركز آن بر سلامت و خواب كلی كاربر است. این حلقه هوشمند، رتبه خواب روزانه كاربر را تعیین می كند و اطلاعاتی در مورد كیفیت استراحت، ضربان قلب و میزان حركت او نمایش می دهد.1397/10/10
14:14:48
5.0 / 5
4780
تگهای خبر: باتری , تنظیم , شارژ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار