تعمیرگاه ستفیکس

تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هكرها!

تولید آیفون ویژه اپل مخصوص هكرها!

تعمیركار: اپل سال ها مدعی بوده كه ایمن ترین گوشیهای دنیا را عرضه می كند، اما هكرها گاهی به این گوشیها نفوذ كرده اند. حالا این شركت رویكرد خودرا تغییر داده و آیفون ویژه هكرها عرضه می كند.به گزارش تعمیرکار به نقل از انگجت، آیفون تولیدی جهت استفاده هکرها به اختصار سی آر دی نام گرفته که مخفف وسیله تحقیقات امنیتی است. پژوهشگران امنیتی می توانند با استفاده از این گوشی نقاط ضعف و قوت و لطمه پذیری های آیفون را بررسی نمایند و یافته های خودرا در اختیار اپل قرار دهند.
آیفون های اس آر دی تنها با تنظیمات کنترل شده در دسترس پژوهشگران امنیتی قرار می گیرند و البته دارای دسترسی های خاصی به نرم افزارها و سخت افزارهای اپل هستند که در آیفون های عادی ممکن نیست. همچون این دسترسی ها می توان به دسترسی به پوسته روت گوشی و امکان اجرای برخی فرامین خاص اشاره نمود.
این گوشیها جهت استفاده عادی ارائه نشده اند و اگر پژوهشگران لطمه پذیری های را بوسیله آنها بیابند باید آنرا به اپل یا یکی از شرکای تجاری تأیید شده این شرکت گزارش کنند. سپس اپل برای حل مشکل مورد اشاره تلاش می کند و زمانی را نیز برای رفع نقص اعلام می کند. تا آن زمان پژوهشگران حق ندارند یافته های خودرا در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند.
دسترسی به این گوشیها محدود خواهد بود و پژوهشگران بوسیله ثبت نام در یک برنامه ویژه می توانند آنها را دریافت نمایند. اجرای این برنامه سبب توقف اجرای طرح اعطای جایزه به افراد شناسایی کننده ضعف های امنیتی آیفون نمی گردد. در چارچوب این برنامه حداکثر یک میلیون دلار به افرادی که حفره های امنیتی تولیدات اپل را شناسایی کنند، جایزه داده می شود.


منبع:

1399/05/03
15:59:13
5.0 / 5
2503
تگهای خبر: تنظیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار