تعمیرگاه ستفیکس

شناسایی ۱۷۰ هزار كسب و كار لطمه دیده از كرونا

شناسایی ۱۷۰ هزار كسب و كار لطمه دیده از كرونا

به گزارش تعمیركار، معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: تابحال 170 هزار كسب و كار لطمه دیده از كرونا از تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی بهره مند شده اند.به گزارش تعمیرکار به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، روح الله ذوالفقاری گزارشی از حمایت های صورت گرفته این صندوق درباب کسب و کارهای لطمه دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در جهان بیش از ۱۴ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۶۰۰ هزار نفر جان خودرا از دست داده اند که ایران در جایگاه یازدهم از نظر میزان مبتلاشدن قرار دارد. باتوجه به لطمه های وارد شده به کسب و کارهای مختلف تابحال ۱۷۰ هزار کسب و کار لطمه دیده از کرونا شناسایی و به بانک ها معرفی شده اند.
وی اضافه کرد: صندوق نوآوری نیز از شروع شیوع ویروس حمایت خودرا آغاز نموده و بیش از ۶۱ طرح منتخب شناسایی و برای تولید بیشتر تسهیلات دریافت کرده اند.
ذوالفقاری افزود: برای پیش گیری از آسیب، قریب به ۲۶۰ شرکت لطمه دیده در دور دوم حمایت های صندوق نوآوری تسهیلات دریافت کرده و ۴۰ شتاب دهنده و ۷۹ شرکت خلاق مورد حمایت قرار گرفتند. ارائه تسهیلات به شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری نیز در جریان است.
همچنین در ادامه مراسم دکتر حسین اسفندیاری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نزدیکی بیشتر دانش بنیان ها به شبکه بانکی را در مدیریت جدید صندوق نوآوری مثبت دانست و اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین مالی شرکت های دانش بنیان بود و بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی برای دستیابی بیشتر به این هدف به وجود آمده است. البته در مدیریت جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان به شبکه بانکی نزدیک شده و از پتانسیل سیستم بانکی کشور برای توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان به خوبی استفاده شده است.
اسفندیاری در مورد حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد: صندوق نوآوری پس از شیوع ویروس کرونا حمایت هایی از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی برای جلوگیری از شیوع ویروس و همین طور شرکت های لطمه دیده از این بیماری فراهم نمود که آمارهای آن وجود دارد.
او در آخر نرخ سود را ۹ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: نرخ سود در این دوره از ۱۲ به ۹ درصد کاهش یافته و هم اکنون مصوبه هایی در کارگروه بانک برای پرداخت به شرکت ها وجود دارد.

1399/04/30
15:19:40
5.0 / 5
2359
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار