تعمیرگاه ستفیکس
موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریكا اعلام كرد

نتایج امیدواركننده واكسن كرونای ساخته شده در شركت مدرنا

نتایج امیدواركننده واكسن كرونای ساخته شده در شركت مدرنا

مدتی بعد از بیانیه شركت آمریكایی مدرنا در مورد واكسن آزمایشی این شركت برای مقابله با بیماری كووید-19حال گزارش ها حاكی از آنست كه نتایج كارآزمایی بالینی این واكسن روی 45 نفر از داوطلبان امیدواركننده بوده است.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، واکسنی که شرکت مدرنا برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده است بتازگی بر روی چند داوطلب آزمایش شد و پژوهشگران مشاهده نمودند بعد از استفاده از واکسن پادتن کافی برای مقابله با ویروس کرونا در بدن همه ۴۵ داوطلب تولید شده است البته گرچه این واکسن عوارض جانبی داشته است اما عوارض آن کم بوده و تاثیر آن در بهبودی حال بیماران بسیار قابل توجه بوده است.
بنابر گزارش ها عوارض جانبی این واکسن شامل لرز، حالت تهوع، سردرد، درد عضلانی و روان آشفتگی بود. در این مطالعه ۴۵ داوطلب سالم در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال مورد آزمایش قرار گرفتند و سه سطح دوز واکسن مدرنا بر روی آنها آزمایش شد. ۵۰ درصد داوطلبان خانم و ۵۰ درصد مرد بودند.
بنا بر نتایج منتشرشده ۴۵ داوطلب کارآزمایی اولیه دو بار در فاصله ۲۸ روز واکسینه شده اند.
۸۹ درصد از آنها سفیدپوست، ۱۳درصد هیسپانیک، ۴ درصد سیاه پوست، ۲ درصد آسیایی و ۲ درصد سرخ پوستان بومی آمریکا بودند. طبق نخستین داده های انتشار یافته این واکسن منجر به تولید آنتی بادی هایی در بدن بیماران می شود که می توانند کروناویروس جدید ایجاد کننده بیماری را خنثی کنند، هرچند که در خیلی از بیماران عوارض جانبی جزئی به وجود آورده است.
دکتر "آنتونی فاوسی"(Anthony Fauci) مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا گفته نتایج امیدوارکننده است وعوارض جانبی شدیدی هم دیده نمی گردد. بنابر گزارش ها مدرنا وارد فاز بعدی کارآزمایی بالینی شده و در حال آزمایش واکسن روی ۶۰۰ داوطلب است.
یافته های این مطالعه در مجله" New England Journal of Medicine" انتشار یافته است.1399/04/25
15:12:56
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار