تعمیرگاه ستفیکس

تولید تانك هوشمند و زرهی كنترل ازراه دور

تولید تانك هوشمند و زرهی كنترل ازراه دور

دو شركت فناوری در استونی و بلژیك از تولید تانك رباتیك جدیدی آگاهی داده اند كه ازراه دور قابل كنترل بوده و از تجهیزات جنگی متنوعی برخوردارست.به گزارش تعمیرکار به نقل از نیواطلس، این تانک رباتیک که Type-X Robotic نام دارد، به صورت ماژولار طراحی شده تا بخش های مختلف آن به صورت مستقل قابل ارتقا و تعویض باشند.
این تانک مجهز به یک برجک کوچک دیده بانی و شلیک است و با توجه به این که وزن آن از ۱۲ تن فراتر نمی رود از تحرک مناسبی برخوردار بوده و سرعت عمل بالایی برای جابجایی دارد. همین طور امکان حمل و نقل آن با بهره گیری از هلیکوپترها و انتقال به زمین با بهره گیری از چترهای نجات وجود دارد.
Type-X Robotic مدل به روزشده THeMIS شمرده می شود که در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت Milrem Robotics در استونی تولید شد. این محصول دارای هوش مصنوعی برای پشتیبانی از نیروهای پیاده و تعامل با آنهاست و حتی خود می تواند بطور مستقل در مورد اقدام مناسب در صحنه نبرد تصمیم بگیرد.
از جمله تجهیزات جنگی قابل نصب بر روی این تانک هوشمند می توان به توپ های ۲۵، ۳۰ میلیمتری و بزرگ تر، انواع موشک های ضدتانک و غیره اشاره نمود. دوربین های حرارتی و تصویربرداری قدرتمند نیز امکانات این تانک را تکمیل می کنند.

1399/04/02
23:35:39
5.0 / 5
3154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار