تعمیرگاه ستفیکس

شركت های دانش بیان كمك هزینه عارضه یابی می گیرند

شركت های دانش بیان كمك هزینه عارضه یابی می گیرند

به گزارش تعمیركار صندوق نوآوری و شكوفایی به شركتهای دانش بنیان تا ۷۰ درصد كمك هزینه عارضه یابی اعطا می كند.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان و فناور امکان دارد در راه کاری خود با مشکلات جدی مدیریتی مواجه شوند، این شرکت ها می توانند تا سقف ۷۰ درصد هزینه ها از خدمات عارضه یابی بهره مند شوند. این خدمت به شرکت ها کمک می نماید تا با دریافت کمک تخصصی بر مشکلات مدیریتی پیروز شوند.
خدمت عارضه یابی همانگونه که از نام آن مشخص است به شرکت هایی که در خط تولید یا در زمینه مدیریت و منابع انسانی گرفتار مشکل شده اند کمک می نماید تا مشکلات را ریشه یابی کنند و با دریافت مشاوره های تخصصی بر این مشکلات پیروز شوند.
گاهی لازم است تا مشاورین و متخصصین از بیرون از شرکت، این مشکلات را بررسی نمایند تا بتوانند راهکارهای درست برای حل آنها ارائه نمایند. به این خدمات عارضه یابی گفته می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشیده است تا با ارئه مشاوره های تخصصی شرکت های دانش بنیان را به سمت بهره گیری از روش های نوین مدیریتی هدایت کند.
صندوق نوآوری و شکوفایی نیز، خدمات مشاوره ای و عارضه یابی را با بهره مندی از تیم مشاوران متخصص خود تا سقف ۷۰ درصد هزینه به شرکت های دانش بنیانی که به هر علت به ورشکستگی نزدیک بوده و با مشکلات جدی مدیریتی رو به رو شده اند عرضه می دهد. در واقع ۷۰ درصد هزینه مشاوران و دیگر هزینه های جاری خدمات عارضه یابی از جانب این صندوق تقبل شده است تا شرکت های دانش بنیان بتوانند بر مشکلات خود غلبه کنند.
هدف از عرضه خدمت عارضه یابی به شرکت های دانش بنیان قبل از هر چیز، رفع ضعف های مدیریتی است. خیلی از شرکت های دانش بنیان، تیم های فنی بسیار قوی دارند و حول ایده ای فنی و مهندسی شکل گرفته اند. این شرکت ها عمدتاً در جنبه های مدیریتی ضعف هایی دارند که رفع آنها از توان تیم های داخلی شرکت خارج است.
در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان برای شناسایی نقاط قوت، ضعف و چالش های مدیریتی خود و دریافت مشاوره های اثربخش و آشنایی با راهکارهای مناسب برای رفع این چالش ها، صندوق نوآوری و شکوفایی با استفاده از ظرفیت و توان کارگزاران خصوصی، مبادرت به عرضه خدمات عارضه یابی کرده است.
کارگزاران صندوق در این عرصه، بر مبنای مدلهای عارضه یابی بومی، فرایندهای مختلف سازمان همچون مدیریت راهبردی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی و فروش را با استفاده از معیارهایی جامع، ارزیابی می کنند و نقاط قوت و ضعف شرکت را شناسایی می کنند.

1399/03/31
15:39:05
5.0 / 5
2986
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار