تعمیرگاه ستفیکس
یك مقام مسئول خبر داد:

عرضه تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از جانب معاونت علمی

عرضه تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از جانب معاونت علمی

به گزارش تعمیركار مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی اظهار داشت: بنا داریم تسهیلات لیزینگی ۸۰ درصدی به خریداران بخش خصوصی محصولات فناورانه شركت های دانش بنیان اختصاص دهیم.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، پیمان صالحی امروز در نشستی خبری كه برای برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در معاونت علمی برگزار شد، تصریح كرد: در تاریخ سوم تا ششم دی ماه نمایشگاه تجهیزات همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: در این دوره از نمایشگاه ۳۵۰ شركت توانستند حاضر شوند و بیشتر از ۹ هزار مدل محصول را ارائه نمایند.
صالحی با اشاره به اینكه در این شركت ها ۷ هزار نفر كه عمده آنها تحصیل كرده اند، مشغول به كار هستند.
مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با اشاره به حمایت های معاونت علمی در این دوره از نمایشگاه اظهار داشت: معاونت بخشی از هزینه خرید مراكز علمی و پژوهشی دولتی را برپایه سطح بندی محصولات پرداخت می كند؛ محصولات سطح اول كه برای نخستین بار در كشور تولید شده اند ۵۰ درصد، سطح اول عادی ۴۰ درصد، سطح دوم ۲۵ درصد، سطح سوم ۱۰ درصد و سطح چهارم بدون حمایت خواهند بود.
وی با اشاره به اینكه ارزیابی و سطح بندی محصولات برپایه سطح ذاتی فناوری و میزان داخلی سازی محصولات انجام می شود، افزود: همینطور در نظر داریم تسهیلات لیزینگی ۸ تا ۱۰ درصد برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شركت های دانش بنیان اختصاص دهیم.
صالحی خاطرنشان كرد: این لیزینگ توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شكوفایی با استفاده از صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می گردد.
مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی تصریح كرد: برای تشویق شركت ها به فروش بدون یارانه معاونت و عرضه تخفیف مناسب به خریداران كه مشمول حمایت ها نمی شوند هم ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با كارمزد كم توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت گردد.
وی با اشاره به اینكه خریداران می توانند، خریداران حقوقی خصوصی، موسسات آموزشی و پژوهشی، غیر انتفاعی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های خدماتی و تحقیقاتی، شركت های دانش بنیان و شركت های مستقر در پارك ها و مراكز رشد باشند.

1397/10/01
23:29:52
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار