تعمیرگاه ستفیکس
در ادامه آزمایش ها؛

موشك شركت اسپیس ایكس آتش گرفت!

موشك شركت اسپیس ایكس آتش گرفت!

تعمیركار: یك نمونه موشك استارشیپ متعلق به شركت اسپیس ایكس به دنبال آزمایش احتراق آتش گرفت. نمونه های قبلی این موشك نیز هنگام آزمایش گرفتار چنین سرنوشتی شده اند.


دریافت 7 MB
به گزارش تعمیرکار به نقل از انگجت، اسپیس ایکس همچنان مشغول آزمایش های پروژه استارشیپ است. عصر روز گذشته به نظر می رسید این شرکت یک آزمایش احتراق (static fire) نمونه اولیه SN۴ را بطور موفقیت آمیز انجام داده است اما بعد از آزمایش نمونه موشک بطور ناگهانی روی پد پرتاب آتش گرفت.
این درحالی است که نمونه های قبلی این موشک همچون Mk۱ نیز طی آزمایش گرفتار آتش سوزی شدند. هنوز دلیل این آتش سوزی مشخص نشده اما بر اساس گزارش ها اسپیس ایکس نمونه SN۵ را برای آزمایش آماده کرده بود.
اسپیس ایکس چند سالی است که روی طراحی و ساخت استارشیپ کار می کند و در این مدت چند بار دستخوش تغییرات بنیادی شده است. هدف این پروژه ارسال فضانوردان و محموله همراه استارشیپ به مریخ و ماه است.
انفجار نمونه موشک استارشیپ در حالی اتفاق می افتد که هفته قبل ماموریت ارسال دو فضانورد همراه کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی کنسل شد. دلیل لغو این عملیات ۱۷ دقیقه پیش از پرتاب موشک، آب و هوا و احتمال بروز رعد و برق اعلام گردید.
قرار است اسپیس ایکس امشب کپسول مذکور را همراه فضانوردان به فضا ارسال نماید.


منبع:

1399/03/10
12:06:18
5.0 / 5
2774
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار